RU  UA  EN

Середа, 22 січня
  • НБУ:USD 41.90
  • НБУ:EUR 43.20
НБУ:USD  41.90
Бізнес

Новини

21 січня

Всі новини

Новинський закликав продовжити земельний мораторій до проведення всеукраїнського референдуму

Народний депутат Вадим Новинський пропонує зберегти мораторій на відчуження землі сільськогосподарського призначення до моменту проведення всеукраїнського референдуму з цього питання.

Відповідний законопроект "Про внесення змін до розділу X "Перехідні положення" Земельного кодексу України щодо заборони відчуження сільськогосподарських земель до проведення та встановлення результатів Всеукраїнського референдуму з купівлі-продажу земель сільськогосподарського призначення" зареєстрований в парламенті під №1101. Співавторами проекту стали народні депутати Муса Магомедов, Дмитро Шпенов, Сергій Магера, Вікторія Гриб.

Вадим Новинський назвав поспішним бажання української влади скасувати дію мораторію на продаж сільгоспземлі до кінця 2019 року, про що раніше заявив президент Володимир Зеленський.

На думку парламентарія, насамперед думку з цього питання повинні висловити громадяни України, для цього повинен бути проведений всеукраїнський референдум.

"Формування ринку земель - важлива складова ринкової економіки, і Україна повинна пройти цей шлях. Але я наполягаю на тому, що ринок землі повинен бути справедливим по відношенню до народу і прозорим для його учасників. Тому перш ніж приймати рішення про скасування мораторію, давайте запитаємо український народ, якому належить земля і її надра, про те, якою він бачить долю земель сільгосппризначення - чи буде пріоритетом розвиток дрібного і середнього фермерства або укрупнення земель в руках великих власників", - запропонував Вадим Новинський.

Він також додав, що зняття мораторію без наведення порядку в земельному законодавстві може мати згубні наслідки для України. Серед пріоритетних завдань у цій сфері він назвав проведення інвентаризації земель та розробку механізму оцінки землі.

"До моменту зняття мораторію повинна бути проведена повна інвентаризація земель, а також завершена робота зі створення Державного Земельного кадастру, де будуть вказані чіткі межі земельних ділянок і їх власники. Далі - парламент повинен розробити обґрунтований механізм оцінки землі. Наступний момент - захист прав землевласників, які в силу похилого віку, міграції в міста і інших причин не мають можливості використовувати отриману землю. Цілком справедливим буде надання їм як власникам права на викуп їх ділянок державою. Питань, які потрібно вирішити до зняття мораторію, дуже багато, сумніваюся, що владі вдасться встигнути підготувати законодавчу базу за місяць-півтора, про що йдеться. Закликаю не поспішати, запитати людей, чи хочуть вони продажу сільгоспземлі та рішення яких проблем у земельній сфері вони бачать першочерговими", - закликав народний депутат.