Задля продуктивного ведення сільського господарства та розвитку експортного потенціалу України міжнародні компанії та аграрії повинні співпрацювати за кількома напрямами: адаптація агротехнологій до кліматичних змін, відновлення біорізноманіття, коректне розуміння законодавчих ініціатив, зменшення впливу на навколишнє середовище та досягнення вуглецево-нейтрального господарювання.
Це позиція компанії Syngenta, озвучена керівницею відділу сталого розвитку Syngenta в Україні Тетяною Смовж під час круглого столу, який було організовано Українською асоціацією бізнесу та торгівлі (UBTA) за участю Мінагрополітики та МЗС України.
Syngenta поділилася досвідом співпраці з агрохолдингами щодо проєкту з вуглецево-нейтрального господарювання, оздоровлення ґрунтів та партнерства бізнесу і наукових установ: "Ми інвестуємо в майбутнє, впроваджуємо цифрові рішення, інноваційні продукти та технології, які роблять сільське господарство максимально ефективним. Ми працюємо над розробкою пілотного проєкту з оздоровлення ґрунтів та секвестрації вуглецю у співпраці з українськими науковими установами та ключовими клієнтами. Ведеться розробка науково обґрунтованого підходу до секвестрації карбону та пілотної бізнес-моделі для українського ринку, яку ми плануємо запропонувати клієнтам, що допоможе побудувати сталу модель господарювання", - цитує Тетяну Смовж AgroPortal.ua.
Відповідно до "Плану успішного зростання" (The Good Growth Plan) компанія бере на себе 4 зобов'язання зі скорочення вуглецевого сліду і допомоги фермерам у подоланні наслідків погодних умов, викликаних зміною клімату. До 2025 Syngenta має намір інвестувати $2 млрд у розвиток сталого господарювання і щороку представляти нові технологічні рішення.
На думку першого заступника голови правління та операційного директора МХП Юрія Мельника, сільгосппідприємствам доведеться не лише з уважністю ставитися до законодавчих ініціатив щодо імплементації Зеленого курсу, а й переглянути бачення ролі сільського господарства у збереженні навколишнього середовища, відстеженні карбонового сліду та оздоровленні ґрунтів: "Йдеться про зміну підходів до обробітку ґрунту, виважене ставлення до захисту рослин. Такі кроки потребуватимуть підтримки держави, адже впровадження еко-стандартів на кшталт Green Deal та перехід на вуглецево-нейтральне сільське господарство - затратна частина, а також партнерських відносин з міжнародними організаціями та компаніями. Серед них — Syngenta".
У 2020 Syngenta анонсувала розробку методологічних кроків, і неабияка увага там приділяється тому, щоб вирощування сільгоспкультур ставало більш наукоємним та виваженим.
Поліпшення здоров’я ґрунту - інше питання, над яким працює Syngenta. "Ми розширюємо діяльність, щоб виміряти кількість вуглекислого газу, який поглинається ґрунтом, допомагаючи фермерам скорочувати викиди парникових газів", - зазначила директорка з питань сталого розвитку Syngenta і керівниця напряму EAME зі сталого розвитку бізнесу Syngenta Петра Лаукс на Міжнародному форумі FFA-2021 (Forum for the Future of Agriculture).
Syngenta - одна з провідних світових сільськогосподарських компаній, що об’єднує напрями Syngenta Crop Protection (ЗЗР) і Syngenta Seeds (насіння). Мета компанії - допомогти безпечно нагодувати світ, піклуючись про планету. Syngenta прагне підвищити якість і безпеку сільського господарства за допомогою науки та інноваційних рішень. Технології компанії дозволяють мільйонам агровиробників ефективніше використовувати ресурси. Syngenta Crop Protection і Syngenta Seeds мають 49 000 співробітників у понад 100 країнах. Завдяки партнерству і "Плану успішного зростання" компанія намагається прискорити інновації, спрямовуючи старання на розвиток вуглеводно-нейтрального сільського господарства, захист здоров’я людей.
UBTA - асоціація експортоорієнтованого українського бізнесу, яка представляє інтереси своїх членів у провідних інституціях та організаціях Європи та транслює позицію секторів української економіки як в Україні, так і в Європі.