RU  UA  EN

Понеділок, 26 серпня
НБУ:USD
  • НБУ:USD
  • НБУ:EUR
24.95
Бізнес

Читайте нас у Telegram-каналі

Новини

26 серпня

Всі новини

Новости партнеров

Загрузка...

Жодних шансів: експерт оцінив перспективу справи щодо "Ротердам+"

Справа НАБУ щодо формули "Роттердам+" не має жодної юридичної перспективи, а активність Бюро викликана зміною політичної кон’юнктури.

Про це написав президент Асоціації енергетики України Олександр Трохимець на своїй сторінці в Facebook, коментуючи затримання детективами НАБУ керівника ДП "Оператор ринку" та оголошення підозр особам у так званій справі "Роттердам+".

"Жодної юридичної перспективи ця справа не має - вона використовується виключно для політичного тиску на корпорацію ДТЕК та її акціонера, як би непопулярно ця теза не звучала. Але ми повинні навчитися жити у правовій державі і поважати право та рішення судів. Інакше постійно будемо залежати від політичної кон’юнктури і ніколи не зможемо захистити свої власні права", - написав Трохимець.

Експерт нагадав, що рішення галузевого регулятора, яким було введено в дію формульний підхід до ціноутворення на енергетичне вугілля, вже безуспішно намагались оскаржити в суді.

"Рішення НКРЕКП, яким вводилась формула ціноутворення на енергетичне вугілля "Роттердам+" вже оскаржувалися у суді адміністративної юрисдикції. Двічі. У 2016 та у 2018 році. Обидва рази це робив сьогоднішній представник президента Андрій Герус. Обидва рази безуспішно… Суд не знайшов ані порушень у діях НКРЕКП та її посадових осіб, ані порушень щодо самої суті прийнятого рішення (самої формули) та порядку прийняття цього рішення. Простіше кажучи, суд визнав формулу "Роттердам+" законною", - написав Трохимець.

Проте незважаючи на рішення суду, противники запровадження формули, зокрема нинішній представник президента в уряді Андрій Герус, продовжували називати її незаконною та намагались дискредитувати в інформаційному полі.

"Надискредитацію формули, посадовців НКРЕКП, ДТЕК були вкладені чималі фінансові та медійні ресурси. І явно ресурси не Геруса… Внаслідок такої інформаційної атаки, складалась стійка громадська думка, що "Роттердам+" є корупційною формулою, а члени НКРЕКП та керівництво ДТЕК - корупціонери. Хоча жодного юридичного факту на підтвердження цього немає", - наголосив Трохимець.

На думку експерта, активність НАБУ у розслідуванні справи "Роттердам+" викликана виключно зміною політичної кон’юнктури і не має жодного стосунку до правоохоронної діяльності.

"Коли в країні змінилась влада, і бенефіціари дискредитації отримали реальну владу, правоохоронні органи, намагаючись вислужитись, стали проявляти активність у справі"Роттердам+". Це називається політична кон’юнктура. Жодного відношення до правоохоронної діяльності така активність не має", - написав Трохимець.

3 березня 2016 року НКРЕКП прийняла постанову №289, в якій затвердила нову методологію розрахунку оптової ринкової ціни електроенергії. Відповідно до даної методології, вугільна складова в тарифі на електроенергію була заснована на котируваннях вугільного хабу ARA (Амстердам-Роттердам-Антверпен). З 1 липня 2019 у зв'язку з введенням в Україні нового ринку електроенергії дія формули "Роттердам +" припинилась.

Новости партнеров

Загрузка...