Вугілля за ціною "Роттердам+" нині купити неможливо, всі пропозиції мають більшу ціну.
Про це повідомив член спостережної ради Інституту енергетичних стратегій Юрій Корольчук в ефірі телеканалу "Еспресо".
Експерт заявив, що на сьогодні ціна вугілля, розрахована за формулою "Роттердам+", є найнижчою. Але купити його за такою ціною неможливо. Всі варіанти імпорту вугілля з США, ПАР чи Колумбії дорожчі, як і дорожчою є ціна вугілля з українських державних шахт. Зокрема, компанія ДТЕК не змогла купити вугілля за ціною "Роттердам+" на Українській енергетичній біржі.
"Проблема виникла в тому, що це вугілля, навіть попри те, що воно найдешевше, на біржі воно торгується по такій ціні, а його немає, його важко знайти, бо це дефіцитний ресурс у тому числі на світовому ринку вугілля. І компанія ДТЕК навіть, оголошуючи заявку, вони хотіли купити 450 тис. тон вугілля, - ніхто так і не прийшов і не пропонує їм цього вугілля по такій ціні", - повідомив Корольчук.
Нагадаємо, раніше компанія ДТЕК заявила про готовність купити на Українській енергетичній біржі 450 000 тон вугілля за ціною, встановленою за формулою "Роттердам+", для своїх теплоелектростанцій. За підсумками біржових торгів, що проводились з 2 по 12 вересня, компанія не змогла придбати вугілля за такою ціною, оскільки не отримала пропозицій від постачальників.
За інформацією ЗМІ, на нараді у президента з енергетичних питань, яка відбулася 19 серпня, з'ясувалось, що ціна вугілля, розрахована за формулою "Роттердам+", є дешевше, ніж вартість імпортного вугілля з ПАР, США або Колумбії. Ціна за "Роттердам+" становить 1,74 тис. грн. за тонну, імпорт з Колумбії та США - 1,9 тис. грн. за тонну, з ПАР - 1,8 тис. грн. за тонну.