Згідно з новим прогнозним енергетичним балансом на 2020 рік, який був затверджений Міністерством енергетики та навколишнього середовища 28 квітня, вироблення електроенергії держкомпанією НАЕК "Енергоатом" буде скорочено до половини існуючої потужності.
Про це йдеться в оперативному графіку експлуатації енергоблоків АЕС, який оприлюднений співробітниками "Енергоатому", передає "БізнесЦензор".
Обмеження стосуються 10 енергоблоків всіх чотирьох АЕС в країні: Запорізької (ЗАЕС), Рівненської (РАЕС), Південно-Української (ПУАЕС), Хмельницькій (ХАЕС).
Зокрема, графіком передбачено виведення в резерв енергоблоків: ЗАЕС-2 - 71 добу, ЗАЕС-6 - 98 діб, РАЕС-3 - 87 діб.
Передбачена робота енергоблоків на зниженій потужності: ЗАЕС-3, 4, 6 - в грудні, ПУАЕС-1 - з квітня по серпень, ПУАЕС-2 - з серпня по жовтень, ПУАЕС-3 - з квітня по грудень, РАЕС-1 - з квітня по травень і з липня по жовтень, РАЕС-2 - з квітня по червень, з липня по жовтень, ХАЕС-1 - з травня по серпень.
Раніше виконуючий обов'язки президента "Енергоатому" Петро Котин заявив, що потрібно "припинити робити з держкомпанії дійну корову для приватного бізнесу".
Як відомо, 85% електроенергії НАЕК "Енергоатом" продається ДП "Гарантований покупець" по низький фіксованій ціні 567 грн за МВт*год, для забезпечення дешевої електроенергії населенню та компенсації зеленого тарифу.
Електроенергія з відновлюваних джерел енергії (ВДЕ) продається по "зеленому" тарифу. У 2020 році середньозважений "зелений" тариф становить близько 4280 грн за МВт*год.
Решта електроенергії, включаючи теплову (близько 30% в загальному виробленні), продається в ринку. 29 квітня на ціноутворюючих сегменті ринку "Ринку на добу вперед" (РСВ) в об'єднаній енергосистемі України середньозважена ціна електроенергії склала близько 1550 грн / МВт*год.
Більшу частину (близько 65%) теплової генерації забезпечує холдинг ДТЕК Ріната Ахметова.
Раніше НАЕК "Енергоатом" був змушений вивести в простій енергоблоки ЗАЕС-2 і РАЕС-3 через балансові обмеження.