RU  UA  EN

Субота, 18 травня
  • НБУ:USD 39.30
  • НБУ:EUR 42.40
НБУ:USD  39.30
Бізнес

Допомогти Збройним Силам України! Посилання для переказів

Новини

17 травня

Всі новини

"Енергоатом" спростував заяви про штучне зниження виробництва і підтримав антикризові заходи Кабміну

Антикризові заходи, що приймаються Кабміном і Міненерго, в тому числі і щодо досягнення фізичної (перегляд балансу) і фінансово-економічної стабілізації енергоринку виправдані.

Про це заявив в.о. керівника НАЕК "Енергоатом" Петро Котин, передають "Українські новини".

"Енергоатом" прийняв рішення вивести в резерв ряд енергоблоків АЕС на період карантину для забезпечення нового зниженого балансу електроенергії, з огляду на зниження споживання в порівнянні з минулим роком на поточний період на 50 млн кВт * год щодня.

"Оператор надає нам конкретну цифру, що вимагає від нас зупинки ряду наших енергоблоків. Можемо вчинити по-іншому, розвантаживши всі енергоблоки, але в стані глибокого розвантаження їх робота буде неефективною. Зупинка декількох енергоблоків дозволить працювати іншим на рівні потужності, близької до номінальної" , - підкреслив Котин.

Він також висловив підтримку антикризових дій міністерства.

"Ми відстежуємо загальну ситуацію в енергосистемі, зниження споживання. Тому необхідно дочекатися стабілізації в цілому, як на енергоринку, так і економіці. Але ми не повинні виробляти електроенергію тільки тому, що хочемо це робити. Відпущена електроенергія повинна оплачуватися. Ми маємо величезні заборгованості від енергоринку. Компанія досі не стягнула 16 млрд боргів. В таких умовах повинні продовжувати повністю фінансувати нашу виробничу програму. На мій погляд, антикризові заходи, прийняті Кабміном і Міненерго, в тому числі і щодо досягнення фізичної (перегляд балансу) і фінансово-економічної стабілізації енергоринку виправдані", - резюмував він.

28 квітня Міністерство енергетики та захисту навколишнього середовища України затвердило новий Прогнозний енергетичний баланс України на 2020 рік, який передбачає загальне зменшення споживання на 9,5% до 138 млрд кВт/год за рік і паритетне зниження виробництва всіх видів генерації.