RU  UA  EN

Неділя, 24 листопада
  • НБУ:USD 41.05
  • НБУ:EUR 42.85
НБУ:USD  41.05
Бізнес

Новини

24 листопада

23 листопада

22 листопада

Всі новини

Ручним адміністративним втручанням виробництво електроенергії перерозподіляється на користь ТЕЦ і ТЕС - Герус

Після того, як Міністерство енергетики в квітні переглянуло прогнозний енергобаланс на 2020 рік, вироблення дешевої електроенергії НАЕК Енергоатом знизилося на 19%. У той же час дороге вироблення вугільних електростанцій зросло на 19%. Таким чином, ручним адміністративним втручанням виробництво електроенергії перерозподіляється на користь ТЕЦ і ТЕС.

Про це заявив глава комітету Верховної Ради з питань енергетики та житлово-комунальних послуг Андрій Герус, передає "Голос".

"Україна має атомні енергоблоки, які можуть видавати електроенергію за найнижчим тарифом. Але якщо раніше частка Енергоатому в енергобалансі становила 57%, то після перегляду прогнозного енергобалансу в квітні вона знизилася до 47%. При цьому вугільні електростанції раніше мали 30% в балансі, а зараз їх частка зросла до 38%. Це перерозподіл відбувається не через конкурентну боротьбу, а на користь того, хто домігся політичного або адміністративного рішення. У результаті виручка Енергоатому зменшилася на 1 млрд грн"- повідомив Андрій Герус.

Також народний депутат зазначив, що фактичне споживання електроенергії в Україні на 8-9% перевищує показники, закладені Міністерством енергетики в квітні.

"Якщо проаналізувати, хто виробляє електроенергію понад прогнозного балансу, то побачимо, що у виграші знову ТЕС і ТЕЦ. 63% понад прогнозного балансу виробляють саме вони. Атомними електростанціями виробляється тільки 2,8% додаткової електроенергії", - заявив Герус.

Раніше Андрій Герус заявив про інформаційний тиск, який з вересня 2019 року здійснюють на нього олігархічні групи.

Версія для друку
Знайшли помилку - видiлiть та натиснiть Ctrl+Enter
Розділ: БізнесЕнергетика Тема: Энергорынок
Теги: