Міністерство енергетики при доопрацюванні постанови уряду про дозвіл "Енергоатому" продавати електроенергію за двосторонніми договорами додало пункт, який змінює суть постанови і "грає на руку" конкурентам.
Про це в листі президенту Володимиру Зеленському повідомив нардеп "Слуги народу" Сергій Нагорняк, передає "Економічна правда".
"5 серпня в.о. міністра енергетики Буславець на засіданні уряду... виступила з ініціативою прийняти постанову з 3-денним доопрацюванням... 12 серпня на сайті КМУ був оприлюднений текст уже прийнятої і доопрацьованої постанови. Цей текст кардинально відрізняється від проекту, який було оприлюднено 4 серпня", - пише депутат.
Нагорняк зазначає, що в доопрацьованій редакції додався пункт №9 з новою формулою, за якою "НАЕК "Енергоатом" буде змушений виходити на вільний ринок електроенергії з пропозицією ціни, що значно вище, ніж середня по ринку, а отже не зможе реалізувати цю продукцію.
Також нардеп зазначає, що цей пункт не погоджували органи і Секретаріат Енергетичного співтовариства.
"Розроблено, погоджено... проголосований урядом один проект положення, але для вступу в силу пропонується інший проект положення, практично протилежний по суті. Це не що інше як службове підроблення нормативно-правового акту", - пише Нагорняк.
За його словами, шукати "замовників службового підроблення" треба серед інших учасників ринку, для яких вигідне виведення з вільного ринку електричної енергії "НАЕК "Енергоатом" і ЗАТ "Укргідроенерго".
Кабмін вніс зміни в механізм спецзобов'язань учасників ринку електричної енергії - постановою передбачається, що "Енергоатом" буде продавати електроенергію в обсягах, необхідних для потреб населення на території ОЕС України, за ціною 10 грн за МВт, а інший обсяг - на різних сегментах ринку на ринкових умовах.
В "Енергоатомі" не згодні з остаточним варіантом постанови Кабміну від 5 серпня про перехідну модель ПСО на оптовому ринку електроенергії, заявляючи, що там з'явився дискримінаційний пункт, якого не було в проекті постанови.
"Ми дуже чекали це ПСО, але воно вийшло трохи не в тій редакції, над якою ми працювали. З'явилася формула ціноутворення, яка фактично означає, що "Енергоатом" і "Укргідроенерго" повинні продавати електроенергію на ринку не нижче подвійної собівартості", - заявили в Енергоатомі.