Зростання споживання електроенергії з початком холодів привело до двократного зростання ціни на електроенергію для промислових споживачів.
Про це повідомив генеральний директор Федерації роботодавців України Руслан Іллічов, пише UAProm.
"Якщо 25 жовтня 1 МВт-год коштував 862,75 грн, то на 12 листопада - вже +1643 грн. Так дорого електроенергія в поточному році ще не коштувала", - написав Іллічов в Facebook.
Він також звернув увагу на те, що 10 листопада частка ТЕС у виробництві електроенергії була вища за частку АЕС, що траплялося вкрай рідко. "У чому причина? Зараз відключені від енергосистеми 5 з 15 енергоблоків на АЕС. А саме у атомної генерації дешева енергія. З настанням зими попит на електроенергію продовжить рости, за прогнозами держкомпанії "Укренерго". І якщо не запустити в роботу блоки атомних електростанцій, що простоюють - електроенергія продовжить дорожчати", - вважає він.
На думку Іллічова, в такому випадку виробництво стане збитковим для цілого ряду галузей промисловості і його доведеться зупиняти. "Таких цінових і тарифних стрибків ніякої бізнес просто не витримає! Це призведе до того, що тисячі людей втратять коштів для існування", - сказав він.
Генеральний директор ФРУ назвав те, що відбувається стратегічним питанням національної безпеки і заявив про намір вимагати негайної реакції уряду. "Федерація, представники промислових підприємств сподіваються на виконання урядом доручень президента Володимира Зеленського про невідкладні заходи щодо врегулювання ситуації на енергоринку. Це перш за все запуск потужностей НАЕК "Енергоатом". Він збільшить частку атомної генерації в загальному енергобалансі і стабілізує ціни на ринку електроенергії України. Потенціал виробництва НАЕК "Енергоатом" становить близько 95 млрд КВт*год на рік, однак в енергетичному балансі на 2021 чомусь заплановано згенерувати тільки 75,2 млрд КВт*год", - підкреслив Іллічов.