Імпорт електроенергії в Україну ускладнюється через цінову ситуацію на європейських ринках та внутрішні регуляторні обмеження.
Про це заявив Олександр Харченко, директор Центру досліджень енергетики в ефірі Українського радіо.
За словами експерта, в Європі, особливо в її східній частині, спостерігається дефіцит електроенергії та постійне зростання цін. Це створює складнощі для імпорту електроенергії в Україну.
"В Європі, особливо в Східній Європі, там свій дефіцит електроенергії, там постійне зростання цін. І дуже часто ціни на ринках країн-партнерів вищі, ніж на ринку України", - сказав він.
Експерт також звернув увагу на проблеми українського ринку електроенергії. За його словами, нинішня структура ринку є неефективною через низку факторів.
"На жаль, ринок електроенергії в Україні, в принципі, дуже неефективно зараз влаштований: цінові обмеження, які на ньому діють, певні соціальні зобов'язання, які заважають ефективно працювати в ринковій ситуації і так далі, і так далі - все це разом спотворює картину ринку електроенергії, цінову перш за все", - підкреслив Харченко.
Раніше співзасновник Української асоціації відновлюваної енергетики, бізнесмен та інвестор у ВДЕ Ігор Тинний наголосив, що чинні прайс-кепи (граничні ціни на електроенергію) обмежують можливості для імпорту та відновлення енергосистеми України.