Державна служба геології та надр організувала експедицію з пошуку нафти і газу в рамках Кілійського-Зміїного виступу, в північно-західній частині шельфу Чорного моря.
Про це повідомив в.о. Голови Державної служби геології та надр України Олег Кирилюк.
"Першочерговими для відпрацювання намічені профілі, які перетинають структури Медуза і Медуза південна, об'єкти передбачається підготувати до нафтогазопошукового буріння в поточному році. Морські роботи будуть виконуватися цілодобово в безперервному режимі випромінювання і прийому - реєстрації сейсмічного сигналу по ходу судна. Сподіваємося, єдине наукове судно витримає таке випробування ", - заявив глава Служби.
Також, за його словами, обсяг сейсморозвідувальних робіт з використанням високочастотної апаратури становитиме 1000 лінійних кілометрів. Роботи планується провести за 15 днів.
Олег Кирилюк також додав, що шельф Чорного моря на півдні України освоєний лише на 4%. При цьому вчені припускають, що запаси газу в цьому районі складають не менше 40 млрд куб. м на площі в 7 тис. кв. метрів.
Також раніше держменеджер заявляв, що Держгеонадра планують в жовтні-листопаді виставити на аукціон 2 офшорних ділянки. Також найближчим часом підприємство "Причорномор'я ГРГП" планує провести комплекс геофізичних і геохімічних досліджень і підготовку до буріння перспективних об'єктів.
Нагадаємо, що науково-дослідне судно "ISKATEL" вдруге за цей рік вийшло в рейс для виконання морських геофізичних робіт у межах Кілійського-Зміїного виступу, на північно-західному шельфі Чорного моря.
Довідка
Науково-дослідне судно "SKATEL" є спеціалізованим інструментом для виконання сейсморозвідувальних робіт. Як в відрізку среднечастотного випромінювання, так і з застосуванням технології високочастотного випромінювання. Низький рівень шуму двигунів дозволяє судну отримувати якісну і детальну геологічну інформацію.