RU  UA  EN

Субота, 22 лютого
  • НБУ:USD 41.25
  • НБУ:EUR 42.85
НБУ:USD  41.25
Бізнес

Новини

21 лютого

Всі новини

Як купити авто в Європі і розмитнити його під час карантину: роз'яснення для українців

Автоперекупник і YouTube-влогер Олександр Єременко розповів українцям, як під час карантину можна привезти з Європи і розмитнити в Україні автомобіль.

Про це він розповів у своєму YouTube-каналі.

Оскільки на даний час Україна знаходиться в "червоній зоні" через пандемію COVID-19, українців не впускають в європейські країни навіть з "безвізом". Виняток можуть мати ті українці, які мають "вид на проживання" в ЄС або запрошення на роботу або навчання. Такі "липові" документи можуть зробити бізнесмени, які займаються "євротурами" українців за кордон для покупки автомобілів.

Як в'їхати до Литви або Польщі

Раніше в Литву можна було потрапити через Білорусь або Латвію, однак Білорусь також внесли в "червону зону" і зобов'язали проходити карантин 2 тижні в Литві. Сьогодні в Європу можна в'їхати тільки через Угорщину. Однак варто знати, що цю країну треба залишити протягом 24 годин, а на кордоні з Україною величезні черги.

Вартість документів і дороги (в мікроавтобусі) в залежності від ситуації - 250-300 євро.

Якщо ви плануєте купити автомобіль в Литві, потрібна купча, для якої потрібно укласти угоду з брокером. За характеристиками авто і фотографіями брокер скаже, яку суму ставити в купчій.

Вартість послуг брокера - 200-300 доларів США.

Після цього їдете в Regitra (Сервісний центр Литви), щоб зняти автомобіль з обліку. Разом з цим документом новому власнику авто видадуть ще й транзитний номер.

Крім того, потрібно купити страховку "зелена карта" для поїздки по Європі на мінімальний термін. Перереєстрація та страховка автомобіля обійдеться в 100 євро.

Придбаним автомобілем доведеться їхати з Литви через Польщу. Таким маршрутом можна провезти запчастини та колеса, продукти.

Поки ви їдете по Європі, у митного брокера є час, щоб оформити попередню декларацію. Митні платежі згідно нарахувань брокера потрібно заплатити до перетину кордону, але варто пам'ятати, що платником має бути людина, на кого буде розмитнюватись машина. З платіжкою і копією ПД можна в'їхати на митну територію України та слідувати до свого міста, де повністю оформити автомобіль.

Проживання в Європі, харчування і пальне обійдеться приблизно в 200-300 євро.

Яке авто привезти з Європи під розмитнення

Акцизний податок на дизельні автомобілі в півтора рази більше, ніж на бензинові, тому зараз частіше привозять автомобілі саме з бензином об'ємом 1,2-2,0 л. Причому недорогі: Skoda Fabia, Dacia, Renault Scenic і Megane, Hyundai i30, Opel Zafira, VW Polo. Розмитнення таких автомобілів в Україні обійдеться в 1500 - 2000 євро.

Після розмитнення необхідно сертифікувати автомобіль (100 доларів) і зареєструвати його (25 доларів плюс збір у Пенсійний фонд у розмірі 3% від ціни автомобіля).

Як повідомляв "Апостроф", в Україні можуть скасувати акцизний збір під час митного оформлення іноземних транспортних засобів, які ввозяться на територію країни.