Ініціатива уряду з масового переведення ФОП-ів на трудові відносини вдарить по ІТ-сектору та сервісним індустріям.
Таку думку висловив заступник лідера РПЛ з економічної політики, голова комітету ВР з питань промполітики та підприємництва Віктор Галасюк.
"Уряд готується оголосити війну ФОПам. Насправді, урядовці з МВФ давно виношували цю ідею. Але не наважувались ... В першу чергу урядова "ініціатива" вдарить по ІТ-шникам та сервісним індустріям", - написав він у Facebook.
За його словами, $4 млрд ІТ-аутсорсу - це немалий 3% шмат української економіки, який Україна ризикує втратити.
"ІТ-шники використовують механізм ФОП-підрядів для легальної оптимізації податків. Це їх конкурентна перевага, яку уряд хоче забрати, "зробивши рівні умови для всіх". Але такий неоліберальний підхід - повна дурня! Тисячі разів наголошував, однакові умови оподаткування для різних індустрій, галузей, видів діяльності – "прокрустове ложе" для економіки", - наголосив він.
Як пояснив нардеп, у промисловості заробітня платня у собівартості – 10%, у сільському господарстві - 9,3%, тому для них ПДФО та ЄСВ зовсім не критичні - на відміну від ІТ, R&D, BPO та креативних індустрій (дизайн, медіа-продакшн, консалтинг), де фонд оплати праці сягає 60-70% собівартості.
"Вичавити ці "людино-місткі" види діяльності зі "спрощенки" на загальні умови, не запропонувавши співставну альтернативу - значить зробити їх неконкурентними. Білорусь взагалі давно встановила ІТ-шникам в Парку високих технологій спеціальну, значно нижчу за загальну, ставку податку на доходи - 9%. Бо вони конкурують за робочі місця програмістів, а не за кредити МВФ", - зазначив Галасюк.
Голова промислового комітету переконаний – оподаткування, як і регулювання економіки в цілому, не повинно бути нейтральним - однаковим для усіх видів діяльності, для "сировинної економіки" та "економіки інтелекту".
"ІТ-індустрія та креативна економіка загалом заслуговують на легальну стимулюючу модель оподаткування. Щоб а) бути конкурентними в світі і б) не ховатись за ФОПами та не боятись уряду і МВФ. Для цього ми в РПЛ разом з виробниками та експертами напрацьовуємо системну реформу податкової системи. Це буде не "прокрустове ложе", а потужний трамплін для нової української економіки виробництва та інновацій", - підкреслив Галасюк.