Директор Міжнародного валютного фонду (МВФ) Крісталіна Георгієва заявила, що рішення про виділення Україні кредиту в розмірі 5 мільярдів доларів за новою 18-місячною програмою фінансування дозволить країні подолати кризу, але є серйозні ризики.
Про це йдеться в прес-релізі організації.
"Ризики для нової програми дуже великі. Невизначеність щодо серйозності та тривалості глобального спаду виключно висока. З точки зору внутрішньої ситуації в Україні невизначеність щодо напряму економічної політики залишається суттєвою", - зазначила Георгієва.
За її словами, незважаючи на те, що державний борг України залишається високим, а потреби в державному фінансуванні великі, фіскальна політика в рамках програми буде спрямована спочатку на усунення наслідків кризи. Надалі вона повинна бути посилена в міру відновлення.
На що направлять кошти
Новий транш дозволить Україні забезпечити стійкість бюджету, збереження незалежності центрального банку і гнучкого обмінного курсу. У фонді прогнозують, що дефіцит бюджету України може вирости з 2% ВВП в 2019 році до 7,7% в 2020 році і до 5,3% - в наступному.
Як відомо, виконавча рада Міжнародного валютного фонду ухвалила 18-місячну програму кредитування Stand-By для України, що передбачає виділення 5 мільярдів доларів. Політика в рамках нової домовленості буде зосереджена на чотирьох пріоритетах:
- пом'якшення економічних наслідків кризи, в тому числі шляхом підтримки домашніх господарств і підприємств;
- забезпечення постійної незалежності центрального банку і гнучкого обмінного курсу;
- забезпечення фінансової стабільності при відшкодуванні витрат за банківськими рішенням;
- просування ключових заходів управління та боротьби з корупцією для збереження останніх досягнень.
Спочатку Україна отримає близько 2,1 мільярда доларів, решта буде поетапно розділена на чотири транші.
Як повідомляв "Апостроф", отримання Україною кредиту від Міжнародного валютного фонду позитивно позначиться на курсі долара і дозволить національній валюті залишатиметься стабільною.