В Україні державною власністю практично не цікавляться іноземні системні інвестори. Тому ціна, яка і так не висока через кризу, падає ще нижче.
Про це експерти розповіли в коментарях "Апострофу".
Вони бачать в цій ситуації "гру" політиків під час пандемії коронавірусу.
"І це в черговий раз підтверджує, що тут нездорова система і кулуарні ігри", - сказав Єгор Киян.
З цим згоден глава Комітету економістів України Андрій Новак. За його словами, ділки у співпраці з урядом хочуть прибрати до рук найпривабливіші об'єкти зі списку так званої малої і середньої приватизації. Їх вартість в некризовий період була б набагато вищою.
"Приватизація в Україні зараз нагадує кулуарну гру за ширмою коронавірусу", - зазначив Новак.
Зараз влада дійсно активно розпродає спиртзаводи. На сьогоднішній день 7 з них вже приватизовані. На продаж планують виставити 30 підприємств, якими володіє "Укрспирт".
Але також продають й інші об'єкти. Це, наприклад, готель "Дніпро". Його ціна мільярд з гаком, але зараз стартову призначили - 80 мільйонів гривень.
У той же час економіст, фінансовий аналітик Олексій Кущ впевнений, що "Дніпро" не можна було продавати в 2020 році. За його словами, це - знаковий об'єкт, і таких об'єктів в будь-якій країні можна перерахувати на пальцях однієї руки.
"Два-три об'єкта є таких в Києві, і його потрібно було продавати на піку, а в результаті продали на дні", - заявив він.
Експерт підкреслив, що під час кризи ціна більше падає на нерухомість. Тому через кілька років, коли економіка піде на поправку, "Дніпро" перепродадуть в два-три рази дорожче.
Детальніше читайте в матеріалі "Апострофа": Все продати за копійки: чому приватизація в Україні схожа на аферу.