RU  UA

Субота, 4 травня
  • НБУ:USD 39.25
  • НБУ:EUR 41.90
НБУ:USD  39.25

Допомогти Збройним Силам України! Посилання для переказів

Новини

4 травня

Всі новини

Нафтогазова Асоціація України лобіює завищені ціни на бензин в Україні - ЗМІ

Мережі заправок ОККО, WOG та SOCAR "знаходяться в монопольній змові і завищують ціни на бензин і дизпаливо".

Про це повідомляє Gazeta.ua з посиланням на УНН.

Так ціна на заправках цих мереж перевалила за 31 гривню. При цьому в недавньому прайсі на дрібний опт, який надає мережа ОККО, ціна на бензин в середньому по країні склала близько 24 грн за літр, а на заправках мережі досягла 31,99.

"Така різниця в цінах - це не що інше як відкритий і нахабний грабунок українських автомобілістів", - пише видання.

За оцінками експертів, вартість роботи заправки складає в середньому від 2,5 до 3 грн за літр. Тобто обґрунтована ціна на бензин А-95 з урахуванням заробітку АЗС має бути від 26 до 27 грн, а все, що вище - це надприбуток, який вдається отримувати завдяки монопольній змови мережі автозаправних станцій ОККО.

За даними ЗМІ, щоб обґрунтувати ціни на паливо, монополісти створюють різного роду асоціації, наприклад, Нафтогазову асоціацію України, якою негласно керують ТОП-менеджери мережі АЗС OKKO. Основне завдання цієї "контори", пише видання– "вибілювати своїх бенефіціарів як в ЗМІ, так і перед держорганами".

Є також експерти, готові пояснити, чому ціни на бензин в Україні постійно зростають.

"Думаю, відповідь лежить в тій же площині, що і щодо вартості біткоіна і Tesla. Але яким би він не був, ясно одне - українські імпортери енергоресурсів змушені дублювати цю динаміку", - прокоментував ціновий стрибок на паливо експерт, директор Консалтингової групи А- 95, редактор enkorr Сергій Куюн, якого ЗМІ називають "афільованим з монополістами".

Платити за надприбутки АЗС доводиться українським водіям: у вартості хліба, молока і інших продуктів першої необхідності закладена логістика, а це в першу чергу ціна на бензин, яка через картельну змову сьогодні набагато вище обґрунтованої вартості.

У грудні 2019 президенту Володимиру Зеленському довелося втрутитися і фактично змусити учасників Нафтогазової Асоціації України знизити ціни до обґрунтованого рівня.

"Можливо, настав час президенту знову сказати своє слово, оскільки інші важелі держрегулювання, явно не можуть стримати непомірні апетити паливного "картелю", - пише видання.