Акціонер агрохолдингу "Укрлендфармінг" Олег Бахматюк розповів, як Україна може залучити 100 млрд під гарантії поставок на азійські ринки.
Про це повідомляє Деловая столица со ссылкой на интервью бизнесмена "Интерфакс-Украина".
Він вважає, що Україна опинилася в тренді, який може використати: "Україна в аграрному тренді, бачимо, як зростала ціна на залізну руду. Світ поміняється в наступні 3-5 років, у тому числі через пандемію".
Бізнесмен розповів, що міняються комунікації, створюються нові центри: "Величезна спільнота створена Китаєм, Сінгапуром, Кореєю, Японією. Там близько 12-16 країн, де проживає майже 30% населення світу і стільки ж світової економіки. Другий фактор - величезна кількість грошей. Байден дав програму на $1,9 трлн, і ще фактично затверджені $3 трлн. Це 20% від ВВП США і 5% світового ВВП влито в одну з економік. Якщо товару і послуг у світі стало менше, бо ВВП багатьох країн впав, а грошей більше, це веде до знецінення грошей. Буде світова інфляція. Я знаходжусь в Швейцарії, Австрії. Тут йдуть величезні вливання для підтримки протекціонізму можливостей: зарплати, оренди, доходи. Без продукції йде накоплення грошей. Є надлишок ресурсу, його потрібно розмістити. 50% споживання пішло на фінсектор, бо реальний сектор завжди потребує часу та розподілу коштів. Щоб за $100 млн побудувати 5 елеваторів потрібно 3 місяці вивчати матеріали. А тут вийшов на екран і забив у табличку", - говорить бізнесмен.
"Що позачергово зростає? Те, що споживаєш безпосередньо. В тренді продукти харчування: зерно, олійні… Буде рости нафта, руда, метали. Україна зараз в тренді. Наступні 3 роки Україні не потрібна буде зовнішня допомога. Україна, на жаль, була сировинною державою, експортувала навіть людей на роботу. Світ каже, що буде протекціонізм. Якщо подивитись програму США на $3 трлн, то половина йде на інфраструктурні проекти, а половина - "роздача слонів": стимуляція попиту та згладжування соціальних негативів. В України таких можливостей немає, але є сировинна можливість. Чому йде попит на кукурудзу? Був прогноз, що Китай закупить 12 млн тонн, потім - 24, зараз - 32. Китай буде купувати допоки буде можливість. Торгівельне сальдо для Китаю $560 млрд, резервів $7 трлн. Ціна в Китаї на $100-120 вища, ніж у світі. Він стимулює агровиробника. В Китаї при 100 млн га землі 30 млн га, яку можна обробляти. Їх рівень технологій найефективніший. Японія, яка імпортує 92% продуктів харчування, Індонезія, яка є найбільшим імпортером. Тренд у наш бік очевидний. У нас побудований агросектор, який може генерувати 65 млн т зернових і 15 млн олійних, є можливості постачання руди. Обсяг поставок української продукції в країни ASEAN може становити до 10-15 млрд дол на рік", - каже він.
Олег Бахматюк вважає, що під гарантії поставок української сировини можна залучити до 100 млрд дол на 10 років: "Ми можемо їм зробити пропозицію: ви зацікавлені імпортувати продукцію на мільярди доларів? Запрошуємо в інфраструктурні речі: дороги, порти, приватизація "Укрзалізниці" та інше. Другий напрям - близький Схід, Саудівська Аравія. Для нас що важливо? Щоб піднявся рівень добробуту, можливості кожного. Це можна зробити через покращення логістичних речей. А далі будування доданої вартості і просування на ринках", - говорить власник "Укрлендфармінгу".
Олег Бахматюк – український бізнесмен, акціонер одного з найбільших агрохолдингів країни, Групи компаній "Укрлендфармінг". Агрохолдинг займається вирощуванням зернових і олійних культур, тваринництвом і виробництвом яєць і яєчних продуктів. Підприємства групи працюють в 600 населених пунктах в 22 регіонах і є одними з найбільших платників податків в Україні.