Якщо в трудовій книжці є неточні записи про періоди роботи на підприємствах, в установах та організаціях, які розташовані на тимчасово окупованих територіях у Донецькій та Луганській областях, Автономній Республіці Крим та м. Севастополі, то стаж роботи для нарахування пенсії може бути підтверджено показами двох свідків.
Про це повідомляє Пенсійний фонд України.
Людині необхідно звернутися особисто із заявою та трудовою книжкою до будь-якого територіального органу ПФУ. У заяві слід зазначити дані про свідків, з якими заявник працював на одному підприємстві, в установі, організації, і які мають документи про свою роботу у необхідний період.
Потім територіальний орган ПФУ запрошує та опитує свідків або, у разі їх проживання в іншому місті, звертається до територіального органу ПФУ за місцем проживання цих людей.
Запрошення свідка надсилається протягом трьох робочих днів з дня звернення заявника до територіального органу ПФУ. При цьому запрошення свідка, який проживає на тимчасово окупованій території в Донецькій та Луганській областях, Автономній Республіці Крим та Севастополі, здійснюється заявником.
У такому разі опитування проводиться територіальним органом ПФУ, який обирає свідок. Результати опитування свідка оформлюються актом. Свідком не може бути людина, яка сама має запис про спільну із заявником роботу, внесений до трудової книжки з порушенням.
Варто зазначити, що вказаним способом не підтверджується: стаж роботи у шкідливих умовах, що дає право на пільгову пенсію; стаж роботи за фахом; страховий стаж після 01.01.2004; стаж роботи, запис про який відсутній у трудовій книжці.
Раніше ми писали, що робота в районах Крайньої Півночі до 1991 року зараховується до стажу з використанням коефіцієнту 1,5, але лише за умови, що укладався терміновий трудовий договір. Цей факт можна підтвердити наданням самого договору, а в окремих випадках – іншими документами.