Допомогу з безробіття в Україні почали виплачувати по-новому. Так, Верховна Рада прив'язала термін виплати цієї допомоги до страхового стажу безробітного.
Народні депутати ухвалили у другому читанні проект закону №6067 про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо реформування служби зайнятості, соцстрахування на випадок безробіття, сприяння продуктивній зайнятості населення, у тому числі молоді, та впровадження нових активних програм на ринку праці, до яких прив'язується термін виплати допомоги по безробіттю до страхового стажу безробітного, а також підвищується мінімальний розмір стажу, який потрібен для отримання допомоги. Свій голос "за" віддали 238 нардепів.
Читайте також: Субсидії можуть отримати безробітні українці: названі суми та процедура
Відповідно до цього рішення, тривалість виплати допомоги з безробіття визначатиметься залежно від страхового стажу. До трьох років – 180 календарних днів; від 3 до 6 років – 210 календарних днів; від 12 до 18 років – 270 календарних днів; від 18 до 24 років – 300 календарних днів. Якщо страховий страж людини перевищуватиме тридцять років, вона отримуватиме допомогу 360 днів.
Нині ж загальна тривалість цих виплат не може перевищувати 360 днів протягом двох років, а для внутрішньо переміщених осіб – 180 календарних днів.
Раніше "Апостроф" повідомляв, що в Україні роботодавцям доплатять за працевлаштування молоді та людей похилого віку.