Українцям нагадали про особливості чинного законодавства та пояснили, як поскаржитися на неякісно надані комунальні послуги.

Про це інформує пресцентр Держпродспоживслужби.

Чинне законодавство передбачає, що побутові споживачі можуть скласти акт-претензію у випадку, якщо їм надали комунальні послуги поганої якості. Громадянам необхідно задокументувати порушення і виставити претензію за неякісно надані послуги.

Продовження після реклами
РЕКЛАМА

Читайте також: Постачальники назвали річні тарифи на газ: кому доведеться платити по 10 гривень

Для того, аби поскаржитися на неякісні комунальні послуги, необхідно:

  • зафіксувати обставини, до яких призвело ненадання або неякісне надання комунальних послуг (якщо це затоплення, псування майна - вам необхідно зафільмувати пошкоджену техніку, меблі, стіни тощо);
  • письмово звернутися до надавача послуг і проінформувати його про порушення (експерти радять надсилати рекомендований лист з повідомленням про вручення або особисто, запросивши в канцелярії відмітку про отримання на вашій копії).

Перевірка, як передбачено чинним законодавством, відбувається наступним чином:

Продовження після реклами
РЕКЛАМА
  • виконавець комунальної послуги або управитель багатоквартирного будинку зобов’язані прибути на виклик споживача у строки, які визначені в договорі про надання відповідних послуг, але не пізніше ніж протягом доби з моменту отримання претензії споживача;
  • за результатами перевірки складається акт-претензія у двох примірниках.

У випадку, якщо позивач та надавач комунальної послуги не дійшли згоди, акт-претензія підписується із зауваженнями, які є його невід’ємною частиною. Результати перевірки якості надання послуг, яка проводиться за викликом споживача, можуть бути оскаржені у суді.

Раніше ми розповідали, що українцям перепишуть тарифи за комуналку.

Вас може зацікавити:

В Україні з червня збільшиться комуналка: на скільки "виросте" платіжка

У Раді виправдовуються, чому треба підвищити тариф на світло під час війни

Ціни на комуналку зміняться: за що українці платитимуть більше