Ослаблення долара та зростання ціни на золото, що знову встановила історичний рекорд та перевищила на початку робочого тижня $3400 за унцію, пояснили "чередою екстравагантних рішень". Найбільш впливовим фактором експерти називають "примару світової торгівельної війни, ініційованої США".
Таким поясненням на Facebook поділився український політик, юрист, науковець, нардеп від фракції "Слуга народу", голова Комітету Верховної Ради України з питань фінансів, податкової та митної політики Данило Гетманцев.
Він згадує, що ціни на золото на початку робочого тижня перевищили $3400 за унцію:
"За одну тільки понеділкову торгову сесію ф’ючерси на головний дорогоцінний метал підвищились порівняно з п’ятницею майже на 3,0%, сягнувши на піку 3436,50 доларів і подорожчавши від відкриття торгів практично на 90 доларів".
На його думку, писати, що це черговий історичний рекорд, буде надто банально і буденно, адже останнім часом вони оновлюються ледь не щотижня. Нагадує, що планку у $3000 було подолано 16 березня, $3100 - 27 березня, $3200 - 10 квітня, $3300 - 15 квітня.
Загалом від початку 2025 року вартість золота зросла майже на 30% (приблизно на $800), а порівняно з кінцем жовтня 2022 року - у 2,1 рази.
"На цьому тлі вже з гумором згадується зроблений менш ніж 5 місяців тому, у середині грудня 2024 року, прогноз американських банківських аналітиків, що долар зможе досягти позначки 3000 доларів за унцію у другій половині 2025 року, але інвесторам треба буде набратись терпіння", - принагідно зазначає він.
Політик звертає увагу, що якщо торік експерти називали цілий спектр факторів, що сприяли подорожчанню золота, то останнім часом найбільш впливовим вважають "примару світової торгівельної війни, ініційованої США після приходу нинішньої адміністрації, тоді як решта вже відійшли з провідних ролей".
Ба більше, за його словами, нині ринки демонструють нервову реакцію навіть на плітки, пів-жартівливі дописи та коментарі у соціальних мережах:
"Достатньо було поширитись інформації, що Президент США Д.Трамп планує домогтись звільнення нинішнього Голови ФРС Дж.Пауела (що доволі складно, якщо він сам не вирішить залишити посаду), або як мінімум обмежити політику та незалежність регулятора (в інших сферах це вже вдалось продемонструвати через запровадження «надзвичайних станів», які надають главі держави можливість регулювати ширше коло питань виконавчими указами), як долар відразу прискорив послаблення".
Додає Гетманцев і про те, як євро подолав позначку $1,15 за одиницю європейської валюти, швейцарський франк встановив десятирічний максимум, японська єна та фунт стерлінгів – семимісячний.
Тому якщо ланцюг екстравагантних рішень продовжуватиметься, подальше ослаблення долара та подорожчання золота, припускає український політик, стане трендом, який спостерігатиметься як мінімум найближчими місяцями.
Раніше "Апостроф" з'ясовував, чи потрібно українцям позбавлятися американської валюти, і у що слід вкластися, щоб убезпечити заощадження від знецінення.