Україна обговорює з Європейським Союзом особливі умови запровадження механізму транскордонного вуглецевого коригування (СВАМ) для українського енергетичного сектору та економіки загалом, однак наразі рішення про відтермінування мита не ухвалено.
Про це йдеться у відповіді від Міністерства захисту довкілля та природних ресурсів України на звернення Об'єднання енергетичних компаній Energy Club.
У зверненні, направленому після онлайн-зустрічі 28 березня 2025 року, під час якої експерти та представники бізнесу обговорили загрози, пов’язані з запровадженням CBAM, Energy Club закликав Уряд захистити інтереси національної енергетики.
Міндовкілля повідомило, що «представники України неодноразово порушували питання про відтермінування СВАМ для України під час зустрічей з представниками Європейської Комісії». Зокрема, це питання обговорювалося з представниками Генерального директорату Європейської Комісії з питань зміни клімату та Генерального директорату Європейської Комісії з питань оподаткування та митного союзу.
За даними міністерства, «Європейська Комісія запропонувала відтермінувати повноцінне запровадження СВАМ до 01.02.2027».
Також у відповіді нагадали, що Міндовкілля розробляє проєкт Закону України «Про засади функціонування системи торгівлі квотами на викиди парникових газів» з метою виконання міжнародних зобов’язань України та імплементації Директиви 2003/87/ЄС. Кабінет Міністрів України також затвердив План заходів щодо створення національної системи торгівлі квотами.
Раніше експерти найбільшого в Україні бізнес-об'єднання енергетичних компаній Energy Club наголошували, що CBAM несе потенційні ризики для української економіки — від скорочення експорту й валютних надходжень до додаткового навантаження на промислові підприємства.