Сьогодні не визначено ані сума, ані можливі джерела міжнародної фінансової допомоги для повоєнного відновлення України.

Про це йдеться у матеріалі "Апострофа".

Днями спецпредставник президента США Кіт Келлог заявив, що для надання допомоги Україні у її повоєнному відновленні необхідний свій "План Маршалла". При цьому він не став вдаватися до подробиць про те, яким має бути цей план, включаючи його кошторис та джерела фінансування.

Продовження після реклами
РЕКЛАМА

Також нині незрозуміло, чи візьмуть участь у реалізації такого "Плану" самі Сполучені Штати.

Втім, американська участь можлива, зокрема, через так звану "ресурсну угоду", яка була підписана 30 квітня цього року. Однак поки що йдеться про те, що внесок США до загального фонду в рамках цієї угоди складатиметься з військово-технічної допомоги.

"Але колись, сподіваюся, це стане не так актуально, тож чому б не бути якимось інвестиціям? Це буде взаємовигідно", - сказав у коментарі "Апострофу" експерт Центру соціально-економічних досліджень CASE Україна Володимир Дубровський.

Продовження після реклами
РЕКЛАМА

За словами економіста Олега Пендзина, на сьогодні принципово обговорюються два можливі джерела фінансування потенційного "Плану" – приватні кошти іноземних інвесторів та заморожені державні кошти Росії, які переважно знаходяться в Європі.

"Але гроші у країні не з’являться, поки не закінчиться активна фаза бойових дій і поки не з’являться умови для нормального інвестиційного клімату. А щодо російських заморожених активів, то європейцям потрібно приймати необхідні рішення в юридичному полі", - сказав експерт виданню.

Щодо суми, яка необхідна для реалізації "Плану", то найчастіше називаються цифри в коридорі 300-500 мільярдів доларів з явною перевагою верхньої планки.

При цьому треба розуміти, що поки що це певний орієнтир, а не кошторис.