RU  UA

Понеділок, 27 січня
  • НБУ:USD 41.60
  • НБУ:EUR 43.30
НБУ:USD  41.60
Фiнанси

Новини

26 січня

25 січня

23 січня

21 січня

20 січня

18 січня

17 січня

16 січня

Всі новини

Продавців змусять вказувати "чесну" ціну" - в Раді стали на захист українців

Фото: з відкритих джерел

У Верховну Раду внесли законопроєкт, яким хочуть змусити виробників вказувати на товарі ціну за точну одиницю виміру - кілограм, літр, метр, квадратний або кубічний метр, якщо вони продаються у меншій упаковці.

Про це йдеться в проєкті закону №12358, оприлюдненому на сайті ВРУ.

Документом передбачено внесення змін до Закону України "Про захист прав споживачів" з метою вдосконалення інформування споживачів про ціни на товари. Авторами законопроєкту виступили Дмитро Гурін зі "Слуги народу", Мар'яна Безугла (позафракційна), Василь Вірастюк ("Слуга народу") та Ярослав Юрчишин (голова Комітету Верховної Ради зі свободи слова).

"Українське законодавство не містить чітких вимог щодо обов'язкового зазначення ціни за одиницю товару, що ускладнює споживачам можливість здійснення свідомого вибору та порівняння цін на товари. Ключовим завданням законопроєкту є посилення захисту прав споживачів шляхом забезпечення прозорості ціноутворення та спрощення порівняння цін на товари різного обсягу, ваги або розміру", – йдеться у пояснювальній записці до документа.

Законопроєкт передбачає внесення змін до ст.15 закону "Про захист прав споживачів", в якій йдеться про те, що споживач має право на отримання необхідної, доступної, достовірної та своєчасної інформації про продукцію, що забезпечує можливість свідомого та компетентного вибору; інформація має бути надана споживачеві до придбання ним товару або замовлення роботи (послуги).

Якщо документ буде прийнято, продавці будуть зобов'язані вказувати на ціннику дві ціни:

  • за 1 кг/л тощо;
  • ціну за конкретну вагу/обсяг тощо, що вказано на тарі.

Таким чином, на пляшці молока об'ємом 850 мл буде вказано дві ціни - за 850 мл і за 1 л.

Новий законопроєкт спрямований на боротьбу зі шринкфляцією - прихованим підвищенням цін на товар, що досягається низкою способів, за яких товару стає менше, а ціна не змінюється.

Це можна помітити, зокрема, коли шоколадні батончики роблять вагою 80 г, 90 г замість 100 г або ж кількість одиниць товару в упаковці – у тубусі 150 зубочисток замість 200 штук; серветок в упаковці 60 замість 65 штук.

Нагадаємо, з 1 січня 2025 року "Укрпошта" запроваджує нові тарифи на доставку посилок.