RU  UA

Неділя, 24 листопада
  • НБУ:USD 41.05
  • НБУ:EUR 42.85
НБУ:USD  41.05
Налоги

Новини

24 листопада

Всі новини

Дружина керівника внутрішньої безпеки ДФС має п’ять незадекларованих ресторанів - активіст

Родина керівника головного управління внутрішньої безпеки Державної фіскальної служби України Ігоря Шкурата володіє мережею з п’яти незадекларованих ресторанів "Сушіленд+" у Києві та Київській області та триповерховим будинком у Вишгороді.

Про це на своїй сторінці у Фейсбук повідомив Роман Лаврів, голова Громадської спілки "Антикорупційна спільнота України".

"Згідно з офіційною декларацією, заробітна платня полковника Шкурата торік становила приблизно 40 тисяч гривень на місяць. Досить непогано. Але, погодьтесь, цього замало, щоби створити мережу з 5 (п’яти!!!) ресторанів "Сушіленд+" у Києві та Київській області, якими управляє дружина нашого "борця з корупцією". Ресторани не вказані в офіційній декларації Шкурата", - зазначив Лаврів.

За його словами, причетність дружини Ігоря Шкурата до ресторанного бізнесу підтверджена з кількох джерел.

"Інформація з офіційних реєстрів підтверджує, що пані Шкурат є директором магазинів та ресторанів "Суші Land+". Якщо ви поцікавитесь у співробітників закладів, вам скажуть, що Тетяна Шкурат не лише директор, а й фактичний власник мережі", - повідомив Лаврів.

За даними "Антикорупційної спільноти України", на Тетяну Шкурат оформлений триповерховий будинок у Вишгороді. Походження доходів, на які було розвинуторесторанний бізнес та придбано нерухомість, громадські активісти пов’язують зі зловживаннями Шкурата на посаді керівника ГУВБ ДФС.

"Цікавий факт: після того, як Ігор Шкурат очолив ГУВБ ДФС, доходи його дружини-підприємця зросли у чотири рази!!! Цікавий збіг? Чим активніше пан Шкурат веде боротьбу з "проявами корупції", тим більше у його другої половини ресторанів", - зауважує Лаврів.

Він також зазначає, що управління внутрішньої безпеки ДФС, очолюване Шкуратом, повністю деградувало й лише імітує боротьбу з корупцією, тому у новоствореній Державній податковій службі такого підрозділу не буде. Проте Шкурат намагається не лише зберегти підрозділ у складі фіскальної служби, а й вивести його з-під порядкування керівництву ДФС.

"ВБ не лише продовжує існувати, а й мріє стати повністю незалежною! Керівник ГУВБ Ігор Шкурат пропонує вивести "внутрішню безпеку" з підпорядкування податкової міліції та й узагалі керівництва ДФС і створити у складі фіскальної служби окремий підрозділ, підпорядкований міністру фінансів. Шкурат стверджує, що, позбавившись контролю колег та отримавши "функціональну незалежність", йому буде зручніше займатись "профілактикою корупційних проявів", - повідомляє Лаврів.

За його словами, громадські активісти готують звернення до антикорупційних органів та нового керівництва СБУ з проханням проаналізувати і дати оцінку виявленим фактам стосовно статків Шкурата.

"У мене запитання до НАБУ та САП: чому немає жодної реакції на ці досить відомі факти, які не є секретом для багатьох співробітників ДФС? Полковник Шкурат усе життя пропрацював на державній службі – спершу в СБУ, потім у ДФС. Де і як він отримав кошти на мережу ресторанів???" - запитує Лаврів.

Як повідомлялося, з 17 травня 2019 року Державна фіскальна служба України працює у статусі припинення, що є обов'язковим під час її реорганізації в Державну митну службу та Державну податкову службу. Комісію з реорганізації очолює в. о. голови ДФС Олександр Власов.

Декілька громадських організацій звернулись до міністра фінансів Оксани Маркарової, в.о. голови ДФС Олександра Власова, керівників профільних комітетів Верховної Ради Андрія Кожемякіна та Ніни Южаніної із закликом ліквідувати Головне управління внутрішньої безпеки ДФС штатною чисельністю 207 одиниць, діяльність якого здійснюється без відповідного обгрунтування правового статусу.

Міністерство фінансів України 22 травня 2019 року затвердило нову структуру головного апарату Державної податкової служби. Згідно з нею, головне управління внутрішньої безпеки ліквідоване, а його функції передано до інших департаментів.

Головою Державної податкової служби 8 травня 2019 року Кабінет Міністрів України призначив Сергія Верланова, колишнього заступника міністра фінансів.

Версія для друку
Знайшли помилку - видiлiть та натиснiть Ctrl+Enter
Розділ: Економіка та фінансиНалоги
Теги: