RU  UA

Середа, 22 січня
  • НБУ:USD 41.80
  • НБУ:EUR 43.35
НБУ:USD  41.80
Місто

Новини

22 січня

Всі новини

Як виглядав київський цвинтар на Аскольдовій могилі, знищений у 30-х роках: архівне фото

У мережі оприлюднили фото київського цвинтаря на Аскольдовій могилі, який було знищено більшовиками у 1930-х роках минулого століття.

Про це повідомляє "Апостроф" з посиланням на сторінку "Київ. Один день - одне фото" у Facebook.

Читайте також: Військовий цвинтар у Києві: де ховатимуть українських героїв

Більшовицькі органи влади оголосили про закриття цвинтаря 31 травня 1919 року. І лише 1934 року розпочалася ліквідація та перетворення некрополя на парк "Аскольдова Могила". Під час демонтажу сталася варварська руйнація численних склепів на надгробках, які були утилізовані. Близько 15 статуй було передано як натуру для студентів Художнього інституту.

Вдалося зберегти лише поодинокі поховання, які перенесли на інші цвинтарі міста. Зокрема, могилу пілота Петра Нестерова на Лук'янівському цвинтарі, могили сім'ї акторів Миколи Соловцова та Марії Глібової на Байковому цвинтарі, мецената Василя Тарновського на Звіринецькому цвинтарі. Розташовану там Миколаївську церкву в 1936 році перетворили на ресторан, а у 1938 році за проектом архітектора Петра Юрченка перебудували на парковий павільйон (замість плоскої бані в стилі ампір споруджено відкриту іонічну колонаду без даху). У 1940 році він отримав назву Аскольдів сад.

Востаннє Аскольдова Могила використовувалася як цвинтар при нацистській окупації Києва. Тут було організовано цвинтар німецьких офіцерів та солдатів, яких ховали чіткими рядами під однаковими дерев'яними хрестами. На пагорбі біля церкви-ротонди стояла велика скульптура – голова німецького солдата у шоломі. Ці поховання були знищені комуністами після відступу німецьких військ. Водночас була влаштована невелика алея могил радянських воїнів, які відзначилися при обороні та звільненні Києва. Пізніше їх перенесли до парку Вічної Слави.

Раніше "Апостроф" повідомляв, що в 1945 році потяги на лівий берег Києва ходили дерев'яним мостом.

Вас також може зацікавити:

Як виглядав Київ у 1970-1980 роках: у мережі показали історичні фото

Як виглядала Оболонська набережна в Києві 70 років тому: у мережі показали архівне фото

Київ 160 років тому: як виглядала "лиса" Володимирська гірка