Результати саміту в Женеві за участю президента РФ Володимира Путіна і президента США Джо Байдена поки рано недооцінювати або переоцінювати.
Про це повідомляє "Міжнародний центр перспективних досліджень".
Саміт показав, що і США, і РФ зацікавлені в діалозі.
"Адміністрація Байдена, всупереч очікуванням багатьох романтиків в Україні, навіть в більшій мірі буде налаштована на підтримку системного діалогу з Кремлем, ніж схильний до ефектних, але малоефективних кроків Дональд Трамп", - стверджують експерти.
Судячи з прес-конференції глав держав після саміту, Україна, схоже, займала щільне місце в ході переговорів.
Байден вирішив згадати про Україну після довгого переліку проблем в контексті виконання мінських домовленостей і це питання під час саміту пролунало дуже чітко.
"Це означає, що якщо ми серйозно хочемо їх переглянути або відкинути, то треба відмовлятися від звичних гасел про стратегічне партнерство з США, мрії про ПДЧ і, тим більше, членство в НАТО. В принципі, цей шлях залишається можливим, особливо з огляду на те, що ні стратегічного партнерства, ні членства в НАТО нам все одно не побачити, - але ціну його слід розуміти", - відзначають спепціалісти.
Після саміту Україна повинна боятися не російського наступу, а консервування поточної ситуації на наступні чотири роки.
"Якщо криза в стосунках США-Росія стане більш контрольованою, перед Україною стоятимуть менші ризики ескалації", - йдеться в повідомленні.