RU  UA  EN

Неділя, 5 січня
  • НБУ:USD 41.95
  • НБУ:EUR 43.20
НБУ:USD  41.95
Політика

Новини

5 січня

Всі новини

Літаки замість закритого неба: коли Україна отримає винищувачі від країн НАТО

На тлі бомбардування українських міст Володимир Зеленський неодноразово закликав міжнародних партнерів до закриття неба над нашою країною, а якщо вони з якихось причин не можуть цього зробити, то хоча б дати літаки.

Наскільки реальним є введення безпольотної зони над Україною і що цьому заважає, а також яку допомогу ми можемо отримати замість закритого неба, розбирався “Апостроф”.

"Усі західні уряди сто разів попереджали, що вони не готові воювати з Росією. Звичайно, зараз солідарність країн Заходу з Україною велика, але думаю, що якщо людям пояснять, що по суті означає "закрите небо" – підтримка в цьому питанні радикально зменшиться. Посилення санкцій, фінансова допомога, постачання зброї – так, за це виступатимуть, на це ми можемо розраховувати, але не на війну Заходу з Росією. Зокрема, модернізовані бойові літаки радянського виробництва, ті ж МіГі, гадаю, нам дадуть – для цього не потрібно особливої мужності", – вважає юрист Геннадій Друзенко.

Позицію влади західних демократій трохи по-іншому пояснює політолог Олексій Гарань: там бояться, що біснуватий російський фюрер натисне на червону кнопку.

"Зеленський абсолютно правильно каже: не можете створити безпольотну зону – дайте літаки! Його емоційна промова багатьох вразила своєю щирістю, для Заходу це важливо. Зеленський тепер взагалі герой на Заході, але так як він повелися практично всі політики: вони в Києві, роблять свою, і це нормально.Що стосується літаків - є багато добровольців, які хочуть за нас воювати, у тому числі - пілотів.Та й комплекси ППО і ПРО знадобилися б.На жаль, Patriot нам не дадуть, для нього серед іншого потрібна дуже хороша підготовка, інструктаж, це дуже нешвидкий процес", – зазначає Гарань.

Йому вторить експерт-міжнародник Олексій Кафтан, який вважає, що міжнародна військова допомога Україні збільшуватиметься. Але із винесенням питання закритого неба "за дужки".

"Усі держави, де проводилися опитування щодо підтримки України різними способами – демократичні, тобто на запити суспільства там зобов'язані реагувати. Західні уряди виявилися "між Сцилою та Харибдою": вони розуміють, що закриття українського неба може стати casus belli, і це факт. З іншого боку, влада країн Заходу зобов'язана враховувати громадську думку, адже хоче переобратися. Це призведе до того, що якщо небо не закриють (а його найімовірніше не закриють) – військово-технічна допомога Україні збільшуватиметься", – стверджує він.

Детальніше читайте у матеріалі “Апострофа”: Високий тиск: чи змусить західне суспільство свою владу допомагати Україні