Під час саміту НАТО, що запланований на 9-11 липня, Альянс представить Україні пропозицію створити нову штаб-квартиру для управління військовою допомогою – ця нова місія координуватиме надання різних видів військової допомоги Україні та стане гарантією довгострокової прихильності.
Про це йдеться у повідомленні від The New York Times з посиланням на офіційних осіб.
Варто згадати, що саміт НАТО у Вашингтоні відбудеться в період з 9 по 11 липня – зустріч буде присвячена 75-річчю створення Альянсу.
Саме тоді Альянс запропонує Україні нову штаб-квартиру для управління військовою допомогою. Це рішення, за повідомленнями NYT, ще раз запевнить довгострокову відданість Альянсу безпеці країни.
За словами чиновників, НАТО оголосить згоду створити в Німеччині місію для координації всіх видів допомоги Україні в довгостроковій перспективі. Цей крок має стати потужним сигналом про союзницьку прихильність, як для Києва, так і для Москви, яка сподівається на те, що Захід втомиться надавати Україні підтримку.
"Оскільки місія працюватиме під егідою НАТО, вона покликана функціонувати, навіть якщо Дональд Трамп, гострий критик Альянсу і допомоги Україні, переможе на виборах президента США в листопаді", – зауважується в повідомленні.
Як передає NYT, нова місія "об'єднає під однією парасолькою діяльність нинішньої "коаліції можливостей" країн, які надають різні види військової допомоги Україні" – від ППО та артилерії до F-16, підготовки військових та іншої допомоги. Крім того, здійснюватиметься координація підготовки українських військовослужбовців у союзних країнах і довгострокових двосторонніх угод про безпеку.
Чиновники зауважують, що всі члени Альянсу згодні на створення місії, тож про це буде оголошено на саміті.
Місія "Допомога НАТО з безпеки і тренування для України" (NSATU) буде працювати над зменшенням дублювання і ускладнень, пов'язаних з різними видами озброєнь, що надсилаються в Україну: "Об'єднання всіх основних напрямків допомоги та навчання під єдиним командуванням покликане впорядкувати потік і зробити його більш послідовним".
Сама місія базуватиметься на військовому об'єкті США у Вісбадені, Німеччина – її очолить генерал, що підпорядковуватиметься головнокомандувачу НАТО і США в Європі. Колишній американський посол в НАТО Іво Даалдер вважає:
"Підпорядкування місії генералу Каволі захистить її від будь-яких політичних змін у Вашингтоні".
Раніше ми також повідомляли, чи чекати Україні прориву від саміту НАТО у Вашингтоні.