Президент Володимир Зеленський вважає, що такі люди, як Вадим Красносельський (третій "президент" невизнаної Придністровської Молдавської Республіки, — "Апостроф"), у якого є український паспорт, не потрібні у війську.
Про це розповіла журналістка Маріанна Присяжнюк, беручі інтерв'ю у колишнього віце-прем'єр-міністра Молдови з питань реінтеграції Придністров'я Олександра Фленкя.
"Я питала у пана Зеленського, чи збирається він призивати до армії пана Красносельського. Український президент сказав, що такі люди в армії не потрібні. Це було 2023 року. Не знаю, чи змінилася ситуація з кадровим підходом за цей рік, але є думка, що наявність українського паспорта у придністровських так званих чиновників може бути навіть вигідною. Україна могла б запросити у Молдови застосування санкцій, якщо на це є підстави. Україна у цьому плані активна та користується правовою допомогою, яку могла б отримати від Молдови", - сказала журналістка, запитавши, чи є якийсь механізм у цьому напрямку.
"Механізми, звичайно, є, але те, що зараз робиться чи не робиться, це питання до молдавського та українського керівництва. Факт у тому, що такі люди як Ігнатьєв (Віталій Ігнатьєв — міністр закордонних справ невизнаної ПМР — "Апостроф"), Гушан та Казмали мають різні паспорти. Ми говоримо про громадян двох країн — України та Молдови. Багато з них мають як українські, так і молдавські паспорти. Навіть якщо хтось із них не має молдавського паспорта, це не означає, що вони не є громадянами Молдови. За законом вони все ще громадяни, навіть якщо вони не мають документа, що підтверджує це. Відсутність паспорта не звільняє їх від зобов'язань перед молдавською державою, як і перед українською", - сказав Фленкя.
На думку ексчиновника, Красносельський сприйняв вторгнення Росії до України як велике нещастя, як і більшість мешканців Придністров'я.
"Там складне суспільство, що тісно пов'язане з правобережною Молдовою та Україною — родичі, бізнеси, сімейні зв'язки. Поїздки до Кишинева чи Одеси у вихідні для тираспільців — звичайна справа. Для Красносельського війна стала не лише особистою трагедією, а й ударом по бізнесу "Шерифа". І незважаючи на те, що Красносельський не є українцем, український паспорт має. Він мав би стати військовозобов'язаним громадянином України. Тому я впевнений, що він сприймає це як трагедію", - сказав Фленкя.
Читайте повністю на "Апострофі": "Припинити російську присутність у Придністров'ї можна за один день". Інтерв'ю з колишнім віце-прем'єром Молдови.