Голова Комітету з антикорупційної політики ВРУ Анастасія Радіна заявила, що міністр оборони Рустем Умєров повинен піти у відставку через скандальну ситуацію навколо Агенції оборонних закупівель й через втручання у роботу Наглядової ради АОЗ.
Про це Радіна написала на своїй сторінці у Facebook.
За словами Радіної, незалежна Наглядова рада Агенції оборонних закупівель була створена самим міністром оборони Умєровим 17 грудня 2024 року і за місяць свого існування вона встигла ухвалити лише одне рішення - щодо продовження контракту з чинною керівницею АОЗ.
«Однак рішення виявилось настільки незалежним, що обурило міністра оборони», - наголосила Радіна.
Як наслідок, 24 січня 2025 року міністр вирішив «відкликати» з Наглядової ради Юрія Джигира і Тараса Чмута – чи не найбільш авторитетних експертів у збройних закупівлях в Україні.
«Чи це означає, що міністр планує «перезапускати» Наглядову раду АОЗ доти, доки там залишиться лише стовідсоткова готовність виконувати вказівки міністерства?», - ставить резонне питання голова Антикорупційного комітету ВРУ.
Однак, як відомо, відкликанням членів Наглядової ради справа не завершилася – міністр Умєров пішов ще далі і самостійно ухвалив рішення щодо призначення нового керівника Агенції.
«Вважаю, що такі дії руйнують реформу оборонних закупівель та означають ручне втручання в закупівельні процеси. Не має значення, хто опиниться в «новій Наглядовій раді», не має значення, хто надалі керуватиме агенціями - міністр чітко показав, що цим людям можна розчерком ручки в будь-який момент вказати на двері», - зауважила Радіна.
За словами народної обраниці, Умєров повинен піти у відставку.
«Міністр, який порушує закон; який своїми рішеннями продовжує невиконані збройні контракти; у міністерстві якого станом на листопад 2024 року внутрішній департамент ДВТП, який паралельно із АОЗ веде збройні контракти, не забезпечив виконання більш ніж половини договорів (укладених ще у 2022-2023!); який не може спростити бюрократію погодження контрактів і руйнує довіру воюючої країни до міністерства оборони - також має подати заяву про відставку.
Міністерством оборони країни у війні має керувати людина, для якої законність, прозорість і підзвітність – не пустий звук», - резюмувала Радіна.