Проросійський політик, лідер Партії соціалістів Молдови Ігор Додон після повернення з Росії зробив кілька заяв, зокрема, про "історично молдавські" землі на території України.
Про це йдеться у статті видання "NewsMaker".
Так, політик вирішив висловити свою думку щодо недавніх скандальних слів прихильника Росії, ультраправого політика Румунії Келіна Джорджеску. Йдеться про заяву, в якій назвав Україну "вигаданою державою", а поділ між державами-сусідами – невідворотним.
"Світ змінюється. Кордони будуть змінюватися. Ба більше - якщо кордони зміняться, то де будемо ми? У нас є Північна Буковина - інтерес. У нас є Буджак, у нас є Північний Марамуреш - правильно? Від колишнього... як воно називалося... Закарпаття! Є ще угорці... Львів, який залишиться з поляками, і Малоросія...", - заявляв Джорджеску.
Додон звернувся до румунського політика щодо "зміни кордонів та поділу України", заявивши, що йдеться насправді про деякі землі, які є "історично молдавські".
"Хочу зауважити деяким політикам Європейського Союзу, Румунії та інших, які вже ділять землі України. По-перше, ті землі, які ви називаєте, - історично молдавські, деякі з них. Там і зараз проживають сотні тисяч молдаван на своїй землі, і вони розмовляють молдавською мовою", - повідомив Додон.
Він згадав про радянські часи, коли "Молдову позбавили статусу морської держави", відібравши території.
"У нас відібрали південь країни та північ. Незаконним рішенням у середині минулого століття, провівши так звану реформу Хрущова", - сказав проросійський молдавський політик.
Окрім того, повідомив про необхідність переговорів між Україною та РФ для завершення війни, засудивши позицію президентки країни Маї Санду у подальшій підтримці України до кінця війни.
Додон припустив, що "зусилля Трампа й Путіна дадуть результати найближчим часом".
Нагадаємо, раніше у МЗС України заявили, що розцінюють виявом крайньої неповаги до України та її народу заяву проросійського румунського політика Келіна Джорджеску, який раніше назвав Україну вигаданою і заявив, що вважає неминучим розділ її між сусідніми країнами.