Український дипломат Володимир Хандогій вважає, що головний невикористаний ресурс, який Україна має сьогодні, якщо говорити про Мінські домовленості, це абсолютна невичерпність можливостей ООН.
Про це він написав у своїй колонці на "Апострофі", зазначивши, що ідей, як вдосконалити Мінські домовленості, насправді не так багато.
"В пункті 3 статті 27 Статуту ООН йдеться про те, що держава, котра бере участь у конфлікті — не використовується навіть доволі жорсткий термін "сторона конфлікту", — повинна утриматися від голосування, тобто не брати в ньому участі. Це, звісно, також непроста ситуація, вона має, мені здається, перспективи — залежно від того, що покладуть на стіл Ради Безпеки ООН у вигляді резолюції.
В кінці 80-х — на початку 90-х Радянський Союз не наклав вето на жодну пропозицію, яка була винесена на порядок денний Ради Безпеки. Хоча це був період холодної війни, ідеологічного протистояння. Тобто намагались шукати консенсус. Я все-таки дотримуюсь думки, що нам треба намагатись просувати власні ініціативи в ООН. А якщо Росія накладе вето, це також буде на користь Україні. Це буде очевидно свідчити про неготовність Росії вирішувати якісь питання. Тільки не треба ставити заздалегідь недосяжні цілі: наприклад, позбавити Росію права вето", - зазначив дипломат.
Більш детально про вихід з мінського тупика з використанням ООН читайте в матеріалі "Апострофа".