Не тільки Javelin: в США розповіли, що потрібно Україні для стримування Росії на морі

США варто звернути увагу на загрози для України в Чорному та Азовському морях, а також посилити військові спроможності української армії відбивати можливі атаки на цих напрямках з боку російських військ.

Про це в статті для Atlantic Council пише старший науковий співробітник Американської ради зовнішньої політики (American Foreign Policy Council) Стівен Бланк.

За його словами, Москва веде одночасно військову і економічну війну проти Києва в Чорному і Азовському морях. Вона заблокувала українські судна в обох акваторіях, наполягаючи на своєму праві перевіряти "іноземні" кораблі, а також розширила морську зону відчуження аж до Одеси.

Бланк вважає, що Росія має можливості для проведення десантних операцій на українському узбережжі.

"На що була б схожа така атака? Росія могла б обстріляти українські наземні бази з кораблів. Інша можливість - застосувати військово-десантні війська або ж змішати їх наступ з операцією в море. Той факт, що всі російські ВДВ беруть участь в навчаннях "Схід -2018", може означати готовність російського уряду застосувати їх у майбутній "десантній" висадці під час першої фази атаки змішаних сил на українському чорноморському узбережжі. Московська блокада Азовського моря, ймовірно, може розширитися на все узбережжя України, включно з Одесою. Метою цієї атаки може бути взяття під контроль покладів енергоносіїв в Чорноморському басейні, які до сих пір знаходяться під контролем Києва ", - пише експерт.

Тому, на його думку, існує гостра необхідність в тому, щоб США надали нове озброєння для України вже зараз.

"Яким чином можна було б дуже швидко зробити українське озброєння здатним відбити наступ Росії з моря? Перш за все, Вашингтон міг би відправити Україні протикорабельні ракети US-AGM-84 Harpoon Block II ("Гарпун"), протикорабельні ракети великої дальності AGM-158C LRASM A, а також норвезькі ракети NSM. Але Україні також потрібні надійні пускові платформи і системи прицілювання, зокрема радари", - перераховує Бланк.

"Оскільки Москва не хоче виконувати Мінські угоди або вести переговори про нове мирне вирішення, США і ключові європейські союзники повинні об'єднати підвищення здатності України до самозахисту з ще більшим загальним тиском на Москву. Причини для цього очевидні", - резюмує він.

Нагадаємо, як повідомляв "Апостроф", 17 серпня в Києві відбулася церемонія передачі послом США в Україні Марією Йованович ВСУ двох радіолокаційних станцій на суму 15 млн доларів.