Збройний конфлікт на кордоні Киргизстану та Таджикистану буде законсервовано, адже він не відповідає постійним інтересам цих країн. Незавершеність процесу демаркації та делімітації надалі залишиться причиною прикордонних конфліктів.
Причини й обставини нового прикордонного конфлікту Киргизстану і Таджикистану пояснив таджицький політолог Шералі Різоєн.
За його словами, якщо подальший розвиток подій завершиться консервацією конфлікту, то ключовим питанням залишиться те, наскільки сторони здатні дотримуватися досягнутих домовленостей, а також чи мають достатньо політичної волі завершити перемовини щодо делімітації і демаркації держкордонів та не використовувати дану обставину для збільшення політичного рейтингу.
"Безперечно, конфлікт на кордоні не відповідає постійним інтересам Таджикистану та Киргизстану, якщо не розглядати у цьому фактор почуття реваншизму та призначення зовнішнього ворога, щоб консолідувати власну владу та об'єднати народ. Інцидент буде врегульовано, а точніше законсервовано", - зазначив експерт.
На його думку, незавершеність розмежування кордонів надалі залишиться причиною прикордонних конфліктів. Як свідчить дослідження, вони можуть статися у будь-який час.
"Тобто важко прогнозувати, що буде в короткостроковій перспективі. Очевидно, що без урахування та визнання національних інтересів сторін, дотримання раніше підписаних домовленостей, невисунення нових вимог, оголошення тієї чи іншої території спірною, а також готовності йти на поступки та обмін територіями, неможливо врегулювати конфлікт і поставити крапку в цьому питанні", - наголосив політолог.
Більше читайте в матеріалі "Апострофа": ОДКБ не втручатиметься у конфлікт між Бішкеком та Душанбе - таджицький політолог