RU  UA  EN

Пʼятниця, 22 листопада
  • НБУ:USD 41.00
  • НБУ:EUR 43.20
НБУ:USD  41.00
Політика

Новини

21 листопада

Всі новини

​"Наш край" вимагає від Кабміну негайно змінити порядок призначення субсидій

"Наш край" вимагає від уряду негайно змінити порядок призначення субсидій, інакше мільйони українців залишаться без державної допомоги.

Про це йдеться у зверненні співголови "Нашого краю" Олександра Мазурчака, надісланому сьогодні на адресу КМУ.

На думку Олександра Мазурчака, через нові норми призначення субсидій та завищені тарифи мільйони українців не отримають субсидію.

“Завищені тарифи вже призвели до того, що за останні два місяці заборгованість споживачів за компослуги зросла на 4,2 млрд грн – до 29,2 млрд грн. Замість того, щоб переглянути надвисокі тарифи, уряд запровадив нові норми до порядку призначення субсидій, у результаті чого мільйони українців не отримають субсидії та, відповідно, ще більше зросте заборгованість”, – зазначив Олександр Мазурчак.

Він наголосив, влада придумала новий спосіб заощадити на українцях та створила умови для зменшення отримувачів субсидій.

“Відтепер під час нарахування субсидії враховуватиметься мінімальна заробітна плата, яка підвищилася з січня 2017 року, хоча урядовці обіцяли її не враховувати до 2018 року. Також, у разі наявності заборгованості понад два місяці – субсидія скасовується. Нові умови значно зменшать кількість отримувачів субсидій”, – додав Олександр Мазурчак.

У зверненні співголови партії до уряду містяться вимоги негайно змінити порядок призначення субсидій та переглянути тарифи.

“Партія «Наш край» вимагає негайно переглянути надвисокі тарифи та внести зміни у порядок призначення субсидій. Зокрема повернути попередню норму щодо врахування доходів за минулий рік під час розрахунку суми субсидії”, – підсумував він.

За даним Держстату, станом на кінець травня 2017 р. у порівнянні з березнем зросла заборгованість за газопостачання на 59,15% (з 7,1 до 11,3 млрд грн.), за утримання будинків і споруд та прибудинкових територій – на 16% (з 2,5 до 2,9 млрд грн), за централізоване водопостачання та водовідведення – на 38,46% (з 1,3 до 1,8 млрд грн), за електроенергію – на 14,7% (з 3,4 до 3,9 млрд грн), за вивезення побутових відходів – на 33,3% (з 0,3 до 0,4 млрд грн). Загальна заборгованість споживачів за комунальні послуги у березні склала 25 млрд грн, а у травні – 29,2 млрд. грн. Зростання за два місяці становило 4,2 млрд грн – 16,8%.

Як відомо, постановою №300 від 26.04.2017 “Про внесення змін до деяких постанов Кабінету Міністрів” передбачено: враховувати доходи для призначення субсидії не за попередній календарний рік, а за 4 квартали перед зверненням. Також, у разі наявності в їхнього отримувача простроченої понад два місяці заборгованості з оплати комунальних послуг, субсидія на новий період не призначається.