RU  UA  EN

Пʼятниця, 19 квітня
  • НБУ:USD 39.50
  • НБУ:EUR 42.10
НБУ:USD  39.50
Політика

Допомогти Збройним Силам України! Посилання для переказів

Новини

19 квітня

Всі новини

Екс-нардеп закликала розслідувати хабарництво Геруса при лобіюванні імпорту електроенергії з РФ

Правоохоронці мають порушити кримінальну справу проти голови енергетичного комітету ВР Андрія Геруса через повідомлення про те, що він взяв хабар за лобіювання імпорту електроенергії з Росії.

Про це заявила екс-депутат Вікторія Войціцька в ефірі "Прямого" телеканалу, передає "Главком".

"Думаю, що правоохоронні органи, в тому числі НАБУ, має на це прореагувати. Тому що в ЗМІ вже про це було заявлено. Дуже сподіваюся, що будуть подальші дії слідчі, відкрита справа і буде це з'ясовуватися", - сказала Войціцька.

ЗМІ повідомили, що рішеннями судів НАБУ та СБУ зобов’язали порушити кримінальну справу проти голови енергетичного комітету ВР Андрія Геруса за державну зраду та зловживання владою.

4 грудня на телеканалі "Прямий" народний депутат Ганна Скороход стверджувала про наявність корупційних ознак в діях Геруса при затвердженні правок до законів, що дозволили комерційний імпорт електроенергії з Росії.

"Вірогідно, пан Герус намагається відпрацювати гроші, які отримав за внесення цієї поправки ще два місяці тому. Іншого пояснення того, що не хочуть повністю заборонити імпорт електроенергії з Російської Федерації, я не бачу" - заявила нардеп Скороход.

18 вересня Верховна Рада прийняла закон "Про внесення змін до деяких законів України у сфері використання ядерної енергії", в який глава енергетичного комітету парламенту Андрій Герус пролобіював правку - дозволити комерційний імпорт електроенергії з Росії. З 1 жовтня почалася поставка електроенергії в режимі імпорту з Росії. Зростання імпорту російського струму призвело до обмеження виробництва електроенергії українськими енергопідприємствами. За даними експертів, імпортери російської електроенергії демпінгують на українському ринку, а обсяг російського струму, який постачається на сегмент ринку двосторонніх договорів, вже перевищує 15%.