У 2020 році великий виклик стоїть перед партією "Слуга народу" і її новим главою - Олександром Корнієнко.
Про це "Апострофу" розповіли експерти Міжнародного центру перспективних досліджень Ігор Петренко і Максим Степаненко.
Як відзначають фахівці, у партії немає структури, місцевих осередків, не проводиться відбір кадрів (особливо на локальному рівні). Партія вимагає свого інституційного оформлення, а не тільки існування на папері. Поки подібна робота не проводиться, але ж місцеві вибори не за горами. І перемогти місцеві еліти з фантомною партією вийде. Тому початок 2020 року має стати періодом активного партійного будівництва.
"Особливо показовою буде ситуація в регіонах напередодні місцевих виборів. Українці або розширять мандат довіри до центральної влади або замкнуться на локальних інтересах, коли влада в Києві стане для них чужорідною, а в деяких моментах - навіть ворожою. І тоді повна "лоскутізація" країни стане неминучим і трагічним фактом української історії", - розповіли експерти.
На їхню думку, незадоволення очікувань призведе до реваншу нині опозиційних сил, які з великою часткою ймовірності зможуть перемогти на місцевих виборах президентський політичний проект. Що само по собі може бути цілком закономірним і нормальним з точки зору політичної конкуренції явищем. Але головним викликом в цій ситуації буде розрізненість опозиційних сил, які мають не тільки різні геополітичні орієнтації (Євросоюз і Росія), а й чітко виражену регіональну локалізацію електорату.
"Безумовно, для мобілізації виборців вони будуть активно використовувати роками напрацьовані політичні наративи, наприклад мовне питання. Будуть входити в коаліцію з місцевими елітами, які після виборів фактично залишилися "за бортом" і не при владі. А ось вже у місцевих еліт завжди в рукаві є певні козирі у вигляді ідей "унікальних", "окремих" регіонів, транскордонного співробітництва з прикордонними державами, монополії на використання місцевих ресурсів і т.д. Все це може привести до поділу України, як мінімум, на "помаранчеві" і "біло-блакитні" частини, але можливий і більш глибокий поділ країни", - підкреслили Петренко і Степаненко.
Вони заявили, що також не виключена поява на уламках "старих" (до певної міри деморалізованих) акторів, нових опозиційних політичних проектів. Причому їхня політична риторика, швидше за все, буде рухатися в старому руслі, можливо, з невеликими модифікаціями і з присутністю нових осіб. За результатами місцевих виборів і в разі втрати довіри до Зеленського не виключений і розпад СН на кілька самостійних політичних проектів.
"Найголовніше для стабільного і конструктивного 2020 року - це розуміння Зеленським та його командою того, що постановочні відео і створення привабливої телевізійної картинки - це ефективні інструменти передвиборної боротьби, але не управління державою. Тому для політичного виживання і розвитку країни необхідні реальні результати. А для цього необхідно відійти від мови "шоу" і почати говорити на мові національної проектування", - відзначили експерти.
Детальніше читайте в матеріалі в матеріалі "Апострофа": Зміна Кабміну і "клаптиків" держава: що чекає Україну в 2020 році.