Скорочення числа народних депутатів до 300 зменшить представництво народу в законодавчій владі.
Про це заявив народний депутат України, член парламентського комітету з прав людини і реінтеграції Донбасу Вадим Новинський в Facebook, коментуючи попередньо затверджений парламентом законопроект про зміни до Конституції, що передбачає зменшення конституційного складу ВР і закріплення в Основному законі пропорційної виборчої системи.
Депутат підкреслив, що показник представництва парламентаріїв на 1 мільйон населення в Україні приблизно становить 10 народних депутатів.
"В той час, як в європейських державах він вище - 14 у Франції, 15 - у Польщі, 16 - в Італії і так далі. Крім того, кількісний склад українського парламенту (450 народних депутатів) також далекий від найвищого показника в порівнянні з сусідніми державами", - підкреслив депутат.
"Мета заощадити бюджетні кошти благородна. Однак, завдання парламенту як представницького органу - в першу чергу зберегти доступ українського народу до управління державою. Особливо в контексті існування невиправдано завищених зарплат чиновників виконавчої влади та держпідприємств. На мій погляд, до внесення змін до Конституції необхідно було б зменшити також і мінімальну кількість народних депутатів, необхідну для конституційного подання або конституційного звернення, тому що зібрати 45 підписів парламентаріїв при зменшеній в півтора рази чисельності Верховної Ради буде значно складніше, а значить, наші виборці будуть обмежені в правах", - пояснив парламентарій.
Крім того, Вадим Новинський звернув увагу на позицію Конституційного Суду України, який визнав недоцільним закріплення в Конституції типу виборчої системи.