RU  UA  EN

Вівторок, 31 березня
  • НБУ:USD 27.80
  • НБУ:EUR 30.55
НБУ:USD  27.80
Політика

Епідемія коронавірусу: головні новини, статистика, динаміка поширення

Новини

31 березня

30 березня

Всі новини

Уряд "знімає" 10 млрд грн з "великого будівництва" Зеленського через коронавірус - ЗМІ

Кабінет міністрів пропонує скоротити витрати на "велике будівництво" - проект будівництва і ремонту автомобільних доріг у 2020 році на 10 млрд грн.

Про це з посиланням на аналіз запропонованих урядом змін до бюджету повідомляє сайт Дело.

Зокрема, за підрахунками видання, на 5,5 млрд грн або на 15% пропонується скоротити дорожній фонд, і на 3,2 млрд грн - або на ті ж 15% - зменшити субвенцію на регіональне дорожнє будівництво.

Раніше президент Володимир Зеленський прямо закликав уряд і керівництво обласних адміністрацій не зупиняти проект "велике будівництво". "Повністю зупинити країну ми не маємо права. Проект "Велике будівництво" необхідно продовжити, але все повинно бути безпечно", - зазначив Зеленський.

Про те, що сповільнювати роботи через пандемію коронавірусу не планується, заявляли і в "Укравтодорі".

Скорочення фінансування будівельних дорожніх робіт - поганий сигнал учасникам ринку, місцевим органам влади та міжнародним партнерам України, які мали намір вкласти в дороги до 27 млрд грн, зазначає видання. Крім того, ставиться під питання отримання "Укравтодором" гарантій на кредитні лінії на суму 19,5 млрд грн, фактично буде заморожено можливість випуску єврооблігацій.

Автори зазначають, що компанії несуть величезні витрати по передоплаті техніки, матеріалів, сировини, щоб мати можливість за сезон реалізувати 30-40 км ремонту в рамках одного лота. Тому скорочення фінансування призведе до нераціонального використання ресурсів. Крім того, скорочуючи витрати на дорожню галузь, уряд сам себе позбавляє додаткових надходжень. За різними підрахунками, від 50 до 60% коштів, які виділяються на закупівлю товарів, робіт і послуг на дорожньому будівництві повертаються в бюджет у вигляді податків.

На думку журналістів, скорочення витрат на дороги - ініціатива міністра фінансів Ігоря Уманського і його заступника Василя Шкуракова, які так "промацують ґрунт" перед тим як почати тотально скорочувати витрати і на інші інфраструктурні проекти на користь виключно соціальних виплат. Раніше Мінфін вже затримував виплати дорожникам, а в 2013-2014 році з багатьма взагалі не розрахувалися за будівельні та ремонтні роботи, частину коштів довелося вибивати у одного з керівників "Укравтодору" через корупційні схеми.

За даними видання, дорожники готують звернення до уряду та президента з вимогою не урізати інфраструктурні проекти, які повинні стати "кістяком" відновлення економіки після кризи.

Фотогалереї

Всі