Міністерство фінансів України спільно з Державною митною службою за підтримки міжнародних партнерів США і ЄС запускають експериментальний проект з оцінки кваліфікації і доброчесності посадових осіб митних органів.
Про це розповів заступник міністра фінансів Юрій Драганчук в інтерв'ю "Інтерфакс-Україна", передають "Українські новини".
За його словами, таку атестацію буде проходити весь особовий склад митниці і керівники.
Успішне проходження кожною посадовою особою оцінки кваліфікації і доброчесності буде обов'язковою умовою для подальшої роботи в митній службі. Проект розпочато в рамках реформи по переходу до роботи Держмитслужби в форматі єдиної юридичної особи. Перше оцінювання планується почати вже у вересні.
Процедура оцінювання передбачає тестування на знання митного законодавства, на загальні здібності, вміння і навички. За умови успішного проходження тестування з посадовою особою буде проводитися співбесіда.
"Ми домовилися, що з метою проведення співбесіди за оцінкою доброчесності посадових осіб митних органів принаймні на перших порах буде надана підтримка в рамках відповідної технічної допомоги американськими експертами, які мають практичний досвід з цих питань і проводили такі співбесіди в інших державних органах України", - розповів Драганчук.
При оцінюванні доброчесності увагу буде звернено на відповідність відомостей про витрати та майно посадовця і його близьких осіб задекларованим доходам; відповідність способу (рівня) життя посадової особи і його близьких осіб задекларованим доходам тощо.
Крім того, посадові особи митниці отримають можливість пройти позачергову перевірку в разі потреби.
"Наприклад, ті посадові особи, щодо яких лунають закиди і звинувачення в їхній професійній діяльності, можуть за власною ініціативою довести їх безпідставність перед комісією з оцінки доброчесності. Оскільки, на жаль, нерідкі випадки, коли такі звинувачення є необгрунтованими, що базуються лише на припущеннях, а не підкріпленими юридичними фактами", - пояснив Юрій Драганчук.
До складу комісій, які проводитимуть оцінку кваліфікації та доброчесності, планується залучити представників Мінфіну, Держмитслужби, Національного агентства України з питань державної служби, Національного агентства з питань запобігання корупції та Національного антикорупційного бюро України.