RU  UA  EN

Пʼятниця, 3 травня
  • НБУ:USD 39.25
  • НБУ:EUR 41.90
НБУ:USD  39.25
Політика

Допомогти Збройним Силам України! Посилання для переказів

Новини

3 травня

Всі новини

"Ми спостерігаємо перший раунд боротьби за "Нафтогаз": експерт висловився про аудит в компанії

Події, що відбуваються навколо НАК "Нафтогаз України", говорять про спробу провідних політичних сил отримати контроль над найбільшою держкомпанією країни, і це перший раунд боротьби.

Таку думку озвучив енергоексперт, директор консалтингової компанії ExPro Україна Геннадій Кобаль, передає "24 канал".

"Зараз є політсила, яка має монобільшість, президент контролює уряд, але вони не контролюють найбільшу держкомпанію. Якщо говорити про перспективи зміни керівництва, встановлення контролю, то за всім цим, можливо, стоять люди з Офісу президента. Завжди, за винятком часів після революції 2014 року, контроль над "Нафтогазом" був у людей, близьких до президента. При Кучмі, Ющенку, Януковичі, в будь-який період це були люди в прямому підпорядкуванні президента або прем'єра", - зазначив Геннадій Кобаль.

На його думку, "Нафтогаз" - це організація з чіткою структурою управління за міжнародними стандартами, в якій є правління та наглядова раду і міняти структуру управління - "крок до прямого конфлікту з міжнародними партнерами".

"Система управління держкомпаніями створювалася дуже довго. Структура побудована, є менеджмент, наглядова раду, куди входять незалежні іноземні члени і представники держави. Взяти і відмовитися від цієї структури не можна. Є зобов'язання. Якщо відмовимося, що ми скажемо на переговорах з МВФ? Що розігнали спостережні поради та встановили прямий контроль уряду? МВФ скаже у відповідь - так не працює, йдіть думайте. Це перший раунд боротьби за "Нафтогаз", - повідомив експерт.

За словами Геннадія Кобаля, компанія "Нафтогаз" регулярно проходить міжнародний аудит, який є важливим для перспективи виходу компанії на міжнародні ринки капіталу - процедури IPO. У той же час, об'єктивність висновків держаудиторів для експерта не очевидна.

"Те, що відбувається, радше спроба "покачати" менеджмент "Нафтогазу" і подивитися, як вони будуть діяти, перевірити на міцність. Ми навіть не бачили звіту Держаудитслужби, тільки окремі цифри нібито зі звіту. Ми не знаємо, що саме інкримінується правлінню компанії", - говорить Геннадій Кобаль.

Раніше "Економічна правда" опублікувала висновки аудиту Держаудитслужби, згідно з якими виявлені порушення, що призвели до збитків на 75 млрд гривень. Сама служба повідомила, що документи, що потрапили в пресу, не є коректними. "Нафтогаз" заявив, що аудит дійсно проводився, але компанія не згодна з його висновками. Фінансовий директор Групи "Нафтогаз" Петер Стефанус ван Дріл, коментуючи статтю про результати перевірки "Нафтогазу", заявив, що компанія платить всі податки і дивіденди державі вчасно і відповідно до закону.

Раніше експерт Сергій Фурса в ефірі телеканалу "Прямий" заявив про можливий тиск президента Володимира Зеленського на НАК "Нафтогаз України".