Українські парламентарі розпочали публічну кампанію із закликом відхилити кандидатуру одіозного вірменського політика Рубена Варданяна.
Про це пише 5 канал.
На думку вітчизняних політиків, номінація "друга Путіна" є нічим іншим, як політичним кроком, спробою відбілити його репутацію. Нардепи закликають Нобелівський комітет відхилити цю кандидатуру з-поміж номінантів.
Підписанти декларують, що вважають неприпустимим та абсурдним номінацію на премію миру людини, яка підтримує тероризм та сепаратизм, яка замішана у корупційних скандалах, є спонсором російської агресії та ворогом України. Парламентарі мають підстави так характеризувати Рубена Варданяна. У 2019 році 22 депутати Європарламенту ініціювали його внесення до списків санкцій, як "соратника Кремля".
У 2022 році 46 членів Конгресу США внесли Варданяна в проєкт списку санкцій, поряд з головною пропагандисткою Кремля - Маргаритою Симоньян.
Згодом особистим указом Володимира Зеленського Варданяна внесли до санкційних списків України з формулюванням: "Вище керівництво системоутворюючої російської компанії, яке залучено до... підтримки дій, які підривають чи загрожують територіальній цілісності, суверенітету та незалежності України". У 2023 СБУ внесла Рубена Варданяна до бази "Миротворець", з приміткою, що він підлягає "негайній передачі правоохоронним органам України чи країн НАТО".
"Сьогодні у Миротворці – завтра у номінантах на Нобелівську премію. Абсурд!", – написав у Facebook депутат від партії "Слуга Народу" Володимир Ватрас.
"Мені іноді здається, що світ божеволіє. У тому році Дон дон, у цьому Варданян, може ще путіна на Нобелівську премію миру представите? Сюр…", – зазначила "слуга народу" Ганна Скороход.
Автори листа акцентують увагу на тому, що ініціаторами висування Варданяна стали російські агенти впливу. Про те, що це операція з відбілювання репутацію "людини путіна", яка потенційно могла б скласти конкуренцію Пашиняну, свідчить "запуск" новини в інфопростір російськими першоджерелами – Sputnik і РБК. Власник останнього, Григорій Березкін – теж перебуває під санкціями ЄС, Канади, Британії та Австралії.
На даний час Нобелівський комітет не реагував на лист українських парламентарів.