RU  UA  EN

Понеділок, 23 грудня
  • НБУ:USD 41.55
  • НБУ:EUR 43.25
НБУ:USD  41.55
Політика

Новини

22 грудня

Всі новини

У Раді вказали на одну з головних проблем НАБУ

Попри досягнення, одним з головних викликів для роботи НАБУ залишається відсутність доведених до суду справ на топ-корупціонерів. А з переданих до суду - багато справ розвалюється через брак серйозних доказів.

Про це заявив народний депутат України Ігор Попов в ефірі каналу Newsone.

Коментуючи ситуацію щодо роботи антикорупційних органів та їх ефективності народний депутат, заступник голови Комітету Верховної Ради України з питань запобігання та протидії корупції Ігор Попов зазначив, що є позитивні успіхи, зокрема орган створений і він працює.

"Перші справи передано до суду, але ж питання як оцінювати", - сказав він.

Серед індикаторів для аудиту НАБУ Ігор Попов назвав – кількість справ по ТОП-корупціонерах, які доведені до суду, якість цих справ та сума коштів, які повернуті державному бюджету внаслідок цієї діяльності.

"За цими показниками за три роки - результати є недостатніми", - зауважив народний депутат.

На його думку, зрив діяльності антикорупційних органів спричинений низкою чинників, зокрема певною мірою винна влада, яка намагається "тиснути" на антикорупційні органи, але й професійність самих органів піддається критиці з боку юристів, адвокатів та незалежних спостерігачів.

Як приклад він навів згадану в студії справу 2016 року про підозру в корупції в Міністерстві оборони при закупівлі палива. Так, 28 вересня цього року Адміністративний апеляційний суд Києва відхилив апеляції НАБУ і Державної аудиторської служби у справі про корупцію в Міністерстві оборони, отже справа розвалилася.

"Для доведення корупційного злочину потрібно передавати до суду беззаперечні докази. До прикладу, записи розмов про планування корупційних дій та арештовані при передачі корупційні кошти. Якщо в справі "залізні" докази, то навіть сумнівний суд не зможе винести виправдувальний вирок. Якщо ж звинувачення базується на аналітичних записках про коливання цін на ринку і потім ці аудиторські висновки ще і визнаються необґрунтованими - таку справу не варто передавати навіть до антикорупційного суду. Потрібно працювати ефективно, тож готуйте справи краще", - резюмував Ігор Попов.

Як відомо, раніше спеціалізований антикорупційний прокурор Назар Холодницький неодноразово критикував НАБУ за низьку якість підготовки доказової бази в кримінальних провадженнях.