RU  UA  EN

Понеділок, 6 травня
  • НБУ:USD 39.20
  • НБУ:EUR 41.90
НБУ:USD  39.20
Політика

Допомогти Збройним Силам України! Посилання для переказів

Новини

6 травня

Всі новини

Волинець розповів, чому ціна на українське вугілля повинна бути ринковою

Ціна вугілля українського видобутку на сьогодні занижена, збільшити видобуток власного ресурсу можна тільки шляхом підняття цін до рівня ринкових. Про це в коментарі заявив голова Незалежної профспілки гірників України Михайло Волинець.

Про це повідомляє агентство "Українські новини".

Михайло Волинець зазначив, що зараз вугілля, яке купується за кордоном, на 30-40% дорожче, ніж вітчизняне. При цьому для збільшення видобутку вітчизняного вугілля в галузь треба інвестувати. «На 2018 рік не закладено жодної копійки з бюджету на капітальне будівництво і на зниження собівартості вугілля на державних шахтах... Якщо державної підтримки з бюджету немає, то зрозуміло, що для збалансування ціни, її необхідно піднімати до ринкового рівня», - сказав він.

Михайло Волинець також підкреслив, що сьогодні на критиці ціни українського вугілля (формула Роттердам+ - ред.) багато піаряться. «На цьому багато хто піариться, критикують її безпідставно, не розуміючи її, не орієнтуючись, спекулюють навіть ті, хто тямить. Насправді треба дивитися, які витрати, чим вони покриваються. Якщо немає держпідтримки, витрати (на видобуток – ред.) повинні покриватися ціною», - зазначив голова Незалежної профспілки гірників.

Нагадаємо, перший заступник голови АМКУ Марія Ніжнік завила, що ціна на вугілля повинна бути ринковою і однаковою як для українських шахт, так і для імпорту.

3 березня 2016 року НКРЭКУ прийняла постанову №289, в якій затвердила нову методологію розрахунку оптової ринкової ціни електроенергії (ОРЦ). Згідно цієї методології, вугільна складова у тарифі на електроенергію заснована на котируваннях вугільного хаба ARA (Роттердам) + доставка в український порт.

Ціна реалізації вугілля для державних шахт встановлюється Міністерством енергетики та вугільної промисловості. 30 серпня ціна була підвищена на 10% з 2000 до 2200 грн для поліпшення ситуації в енергобезпеці країни.