За чотири роки після Революції гідності українська влада досягла певних результатів, але прогрес реформ необхідно прискорювати.
Про це в інтерв'ю "Апострофу" розповіла німецький євродепутат, член групи Зелені – Європейський вільний альянс і відомий друг України в Європарламенті Ребекка Хармс.
"Думаю, незважаючи на війну на Донбасі, (не спрацьовує, - "Апостроф") частина російської стратегії, метою якої є завадити процесу реформ в Україні. Також, попри окупацію Криму, українські політики в уряді та парламенті змогли досягти прогресу в реформах, яким себе присвятили. І вони себе їм присвятили не лише, щоби догодити Європейському Союзу чи іноземним донорам", - вважає політик.
Одним з головних питань у реформуванні країни є створення незалежних антикорупційних інституцій.
"Думаю, коли йдеться про ці інституційні питання, якісний закон про ефективний Вищий антикорупційний суд справді необхідний. [Нашим] колегам у Раді, друзям в уряді та президентові слід якнайшвидше погодитися зробити це у такий спосіб, який забезпечить підтримку іноземних донорів та Венеціанської комісії. Немає сенсу ухвалювати закони, якщо ви вже знаєте, що вони не відповідатимуть міжнародним критеріям", - сказала Хармс.
Однак не у всіх сферах владі вдалося домогтися прогресу і виконати свої зобов'язання перед західними партнерами.
"Також я би хотіла згадати ще одну думку, яка не дає спокою установам ЄС: кілька разів нашим інституціям, Європарламенту українські політики з уряду та Ради обіцяли, що поправку до закону про e-декларації, яку вони внесли відносно НУО, змінять, і неурядові організації матимуть в Україні правила прозорості, як у ЄС. Вони обіцяли це, але так і не зробили. Тобто це також перетворюється на чинник, який серйозно псує наші відносини", - зазначила депутат.
Детальніше читайте в матеріалі "Апострофа": Путін не готовий повернути Україні Крим, але зміни прийдуть - євродепутат Ребекка Хармс.