20 лютого розпочався один з найбільших традиційних слов'янських свят – Масниця, яке триватиме тиждень до неділі, 26 лютого.
Традиція святкування Масниці сягає корінням углиб дохристиянських часів. І хоча Християнська церква включила це свято у свій календар, він так і не набув християнського змісту.
Головною стравою на Масницю є млинці з різними начинками або просто зі сметаною, вареники із сиром та сметаною, пироги з сиром, гречані млинці.
Вся тиждень ділиться на два періоду: Вузька Масниця і Широка Масниця. Вузька Масляна включає в себе понеділок, вівторок і середу, Широка Масниця —четвер, п'ятницю, суботу та неділю. Під час Вузької Масниці можна було займатися господарськими роботами, а з четверга всі роботи припинялися.
Понеділок — зустріч
У перший день Масниці починали пекти млинці. Перший млинець традиційно віддавали малозабезпеченим на помин покійних. В цей день з соломи споруджувалося опудало Масниці, яке возили на санях по вулицях.
Вівторок — загравання
У другий день Масниці відбувалися оглядини наречених. Всі масляні обряди фактично зводилися до сватання, щоб після Великого посту, на Червону гірку, зіграти весілля.
Середа — ласунка
У третій день Масниці зять приходив у гості до тещі на млинці, які вона пекла власноруч.
Четвер — розгул
В четвертий день Масниці господарські роботи припинялися, і святкування починалося з усім розмахом.
П'ятниця — тещині вечірки
У п'ятий день Масниці вже теща приходила в гості до зятя, а млинці пекла її донька – дружина зятя.
Субота — зовичні посиденьки
В цей день молоді невістки запрошували в гості до себе зовиць та інших родичів чоловіка.
Неділя — проводи
Сьомий день Масниці — кульмінація всієї святкової тижня. Всі близькі люди просили один у одного вибачення за всі заподіяні за рік образи. В кінці свята урочисто спалювали опудало Масниці.
Як повідомляв "Апостроф", Перша леді Марина Порошенко поділилася своїми секретами приготування масничних млинців.