RU  UA  EN

Пʼятниця, 17 травня
  • НБУ:USD 39.30
  • НБУ:EUR 42.45
НБУ:USD  39.30
Суспільство

Допомогти Збройним Силам України! Посилання для переказів

Новини

17 травня

16 травня

Всі новини

​Коли в Україні можуть створити "танк майбутнього": названо терміни

В Україні планують розробити "танк майбутнього" - це бойова машина "Нота", роботу над якою ще не почали.

Про це "Апострофу" розповів український топ-менеджер, генеральний директор харківського заводу ім. Малишева (2016-2019 роки) Олександр Хлань.

Експерт уточнив, що "Нота" почала розроблятися ще в СРСР. Її креслення також були і в Москві, але росіяни зробили свою "Армату" (по суті, це та ж "Нота").

"Тобто, це ("Нота" - ред.) абсолютно інша категорія основних бойових машин. Це великогабаритні танки, більш важкі, з капсульним захистом екіпажу, з безлюдною керованою вежею та іншим калібром гармати. Але для них потрібна інша силова установка. Двигун потужністю 1200 кінських сил, який ми виробляємо на сьогоднішній день - не годиться для цього танка. Потрібен двигун 1500 кінських сил. Такий двигун стоїть в "Леопарді", "Абрамсі", "Леклерку". Але для нього потрібна нова коробка передач, нові радіатори і очищувачі повітря", - зазначив Хлань.

За його словами, потрібно спроектувати новий моторний відсік, зрозуміти його габарити. Після цього стануть зрозумілі габарити кормової частини і силует всього танка.

"Виникає питання, що ж нам робити раніше - танк або двигун? Я вважаю, що починати потрібно з двигуна. У нас є макети двох двигунів потужністю 1500 кінських сил. Це напрацювання пізнього СРСР, але щоб пустити цей двигун в серію, буде потрібен колектив конструкторів й кілька років роботи", - розповів експерт.

Він підкреслив, що була думка пристосувати під "Ноту" американську коробку передач Allison. Для цього консультувалися з американцями, але навіть вони сказали, що їм потрібно до трьох років, щоб зробити таку коробку передач.

"На сьогоднішній день не було конкретного завдання починати роботу по розробці "танка майбутнього", а значить поки можна говорити тільки про проекти і плани", - підсумував Хлань.

Детальніше читайте в матеріалі "Апострофа": "Чи з'явиться в Україні "танк майбутнього": які бойові машини створюються для армії".