Відомий лікар-педіатр Євген Комаровський розповів, як формувати правильні харчові звички у дітей.
Про це лікар повідомив на своїй сторінці в Instagram.
"Синдром чистої тарілки - це стан, що характеризує реакції дорослих на те, вдалося дитині доїсти запропоновану вами порцію їжі чи ні. Доїли й показав чисту тарілку - всі щасливі. Чи не доїв - смуток, шум, метушня, спроби догодувати, пошук хвороб", - пояснив Комаровський.
Лікар наголошує, що не варто примушувати дитину доїдати всю порцію, тому, що у майбутньому надлишок їжі може породити набагато більше проблем зі здоров'ям, ніж її помірний дефіцит.
Крім того, варто пам'ятати, що хвороба сучасної цивілізації - це обмеження рухової активності у поєднанні з надмірною кількістю не найкориснішої їжі.
Комаровський дав кілька порад: не треба хвалити дитину за з'їдену їжу і не треба наполягати на обов'язковому доїданні і обов'язковій демонстрації порожньої тарілки або дна чашки.
⠀ Також лікар зауважив, що "якщо їжа постійно залишається - значить, проблеми не у дитини, а у тих, хто її годує". Це означає, що уявлення про "правильну порцію" не відповідають потребам дитини.
Як повідомляв "Апостроф", жителі Києва активно обговорюють в соціальних мережах харчування в школах для своїх дітей: деякі скаржаться на погану якість їжі, інші ж - повідомляють про успішне впровадження змін.