RU  UA  EN

Пʼятниця, 22 листопада
  • НБУ:USD 41.00
  • НБУ:EUR 43.00
НБУ:USD  41.00
Суспільство

Новини

22 листопада

Всі новини

Соціолог зробила цікаве зауваження про "батьку" Зеленського

За словами директор Фонду "Демократичні ініціативи" Ірини Бекешкіної, рішення українців віддати всю владу одній людині - Володимиру Зеленському - неймовірне навіть у світовому масштабі.

Про це повідомляє "Апостроф" з посиланням на видання "Сегодня".

"Так, раніше теж вибирали людей без досвіду в політиці, але не президентами. Коли ми згадуємо того ж Рейгана (Рональд Рейган, 40-й президент США, також був актором - ред.), ну, вибачте, він два терміни був губернатором дуже серйозного штату (Каліфорнії - ред.), а до того - керівником профспілки акторів, а ще - активістом, спочатку Демократичної, а потім Республіканської партії. Трамп теж був активістом своєї партії, хоча і не був професійним політиком. Ми знаємо випадки, коли нова партія не з політиків раптом проходила в парламент, різні "Пірати" (в Чехії - ред.) і т.д. Але вони ніколи не становили моно- більшості. Вони просто мали прохідний бал... Тобто, очевидно, що все це пройшло під знаком лідерства Зеленського. Хотіли вибрати його команду, і було не так важливо, хто там є", - сказала експерт.

Вона зазначила, що це схоже на запит на "сильну руку" на кшталт Лукашенко в Білорусі.

"Я б сказала, що Олександра Лукашенка, але не Путіна. Згідно з дослідженнями Інституту соціології, там щорічно заміряють ставлення українців до різних президентів, не тільки українських. І за всі роки першість мав Олександр Лукашенко. Навіть в роки кращих результатів наших президентів, а вони, як правило, були тільки після виборів, навіть тоді був Лукашенко. Хочуть "Батьку"", - додала Бекешкіна.

Вона ствердно відповіла на питання журналістів, що це виглядає суперечливо. Тому що, з одного боку, українці хочуть "батьку", а з іншого - виходимо на Майдан і доводимо, що ми вільна нація.

"Є таке питання в міжнародних порівняльних дослідженнях, який вимірює авторитаризм: "Чи згодні ви, що кілька сильних лідерів можуть зробити для країни більше, ніж усі закони та дискусії?". Тобто, це одноосібний лідер. У нас 60% стабільно відповідає "так". Це начебто прагнення до авторитаризму. Ми пішли далі і поставили запитання: "А чи повинен цей сильний лідер дотримуватися законів, або іноді в інтересах справи можна їх обійти?". Абсолютна більшість відповідає, що він повинен діяти згідно із законом. Те тобто, насправді, це не авторітарізм. Це популізм. Щоб був якийсь такий хороший "батька", який би спустився з небес і зробив всім добре. Як Голобородько у фільмі ( "Слуга народу" - ред). Але якщо він буде нас притискати, ми вийдемо на Майдан", - розповіла експерт.

Як повідомляв "Апостроф", в 2020 році в оточенні президента України Володимира Зеленського будуть зміни.